הליכוד בגדולהבחירות בתיכון עירוני א׳ באשקלון, הביאו לרוב מוחץ למפלגה שהפכה את הבחירות לתבוסה לשאר המפלגות המתמודדות

אשקלונט

תלמידי מקיף א' באשקלון הכריעו במדגם הבחירות, רוב מוחץ לרשימת הליכוד עם כ-45 אחוזים. אחריהם ברשימה היא  רשימת כחול לבן עם 25.1%. "אני בטוחה שבזכות היום הזה  תלמידים יגלו מעורבות ואכפתיות  וילכו להצביע בבחירות הכלליות ב-9/4", אמרה מנהלת בית הספר אורית בלאו פנחס.

ביום שלישי השבוע בחרו תלמידי  שכבות יא-יב'  ומורי ועובדי בית הספר במדגם בחירות שהתקיים בבית הספר. צוות אזרחות בראשות הרכז צביקה לייבוב יחד עם כיתה יב-3 , הכינו כיתת בחירות  שדימתה קלפי עם וועדת בחירות מסודרת. התלמידים הצביעו בהצבעה אלקטרונית שאותה הכינו תלמידי הכיתה.

ביום שלישי החל הפנינג שלם בבית הספר, נציגי המפלגות הגיעו כבר בשעות הבוקר המוקדמות והציבו שולחנות עם חומרי הסברה חולצות ושלטים.  התלמידים הגיעו במהלך היום למתחם המפלגות שוחחו עם נציגי המפלגות וחלקם אף ניהלו עימם ויכוחים ענייניים. הנציגים שיבחו את המעורבות הגבוהה וההבנה הרבה שגילו התלמידים בשאלות כלליות אודות המפלגות השונות.  

setImageBanner('0869143a-d910-49e2-a726-b09ef5d0759f','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,42727);

יושב ראש סיעת שס"ג באשקלון הרב יעקב אביטן שהגיע לייצג את סיעתו לא הסתיר את התפעלותו. "אני לא בטוח עד כמה הצלחתי לשכנע את התלמידים לבחור בנו, אבל גיליתי תלמידים נבונים מאוד, עם דעות ברורות ושאלות ענייניות שהציגו. הצגנו את עמדתנו ולמרות  הפערים האידיאולוגיים היה מעניין מאוד". גם נציג העבודה ומועמד הדרום ברשימה ישראל זיו שיבח את התלמידים, "אני שמח על ההזדמנות להגיע ולהציג את עמדתנו לפני התלמידים, זה היה יום מיוחד , הפנינג מוחלט שבו חווינו קשת של דעות והתלמידים בחרו בסופו של דבר על פי השקפתם".  מועמד הדרום לליכוד שלמה קרעי שהגיע גם הוא שוחח עם התלמידים והציג בפניהם את חזון הליכוד. נציגי כחול לבן זכו גם לתלמידים רבים שהגיעו לשוחח עימם על הרשימה ותוכנה וגם הם אמרו כי הופתעו מרמת השיח והשאלות שהוצגו להם. רשימה שזכתה לעניין רב היתה רשימת ביטחון חברתי בראשות סמיון גרפמן האשקלוני אך העניין הרב לא בא לביטוי בסופו של דבר בקלפי. נציגים נוספים הביעו הערכה לסדר ולארגון ובעיקר להצבעה האלקטרונית שהתנהלה על פי כל הכללים בצורה טובה מאוד.

בסוף יום הבחירות הוצגו התוצאות לעיני תלמידי כיתות יב'. על פי התוצאות התלמידים בחרו לתת לתנועת הליכוד 44.9% שהם  64 מנדטים.  כחול לבן עם 25.1%  שהם 36 מנדטים.  מפלגת זהות בראשות משה פייגלין שמסתמנת כהפתעת הבחירות עם 8.6% שהם 12 מנדטים. הימין החדש בראשות נפתלי בנט עם 3.1%  שהם ארבעה מנדטים  ומרצ עם 3.1% שהם ארבעה מנדטים.  איחוד מפלגות הימין והעבודה קיבלו כל אחת מהן  2.6%  מתחת לאחוז החסימה.

רכז צוות אזרחות צביקה ליבוב אמר כי, "מדגם הבחירות היה שיעורמעולה באזרחות פעילה, לתלמידי בית הספר ולתלמידי יב' בעיקר, שרובם בוחרים בבחירות הקרובות. הקפדנו להפריד בין התעמולה והשיח עם המפלגות,  שנערך ברחבת אשכול הפיס,  במנותק מהקלפי שהיתה בתוך מתחם בית הספר.  נערכנו למדגם מספר ימים לפני כן עם הצוותים השונים בבית הספר והתלמידים  מכיתה יב3' שנרתמו להפיק  את פעילות הקלפי, ויום הבחירות מסכם בהצלחה מרובה את התהליך".

מנהלת בית הספר אורית בלאו פנחס אמרה כי, "היום הייתה לנו חגיגה מיוחדת בבית הספר. יום של בחירות דמוקרטיות לכנסת . תלמידי יא', יב' טעמו את טעמן של בחירות חשאיות, אישיות ודיגיטליות. הכל החל ביוזמה מבורכת של צוות אזרחות בבית הספר יחד עם תלמידי יב'. נציגי מפלגות שונות הגיעו לדוכנים שהוכנו מראש ושוחחו עם תלמידים. אחוזי ההצבעה היו גבוהים והורגשה אווירה של איכפתיות ורצון להשפיע. אני בטוחה שבזכות היום הזה יותר תלמידים יגלו מעורבות ואכפתיות וילכו להצביע ב9.4.19. זו ההזדמנות גם להודות לצוות החינוכי המופלא שלנו  ולעיריית אשקלון על שיתוף הפעולה המבורך".

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה