4 הטעויות של אדלשטייןהפרשנים שאינם מכירים את תנועת הליכוד ואת ה-DNA של הליכודניקים, מתקשים ויתקשו תמיד בהבנה וניתוח כל התמודדות בליכוד

היו ימים

הסקר של מנו גבע שפורסם הערב בערוץ 12 עם פער של 86% לנתניהו לעומת 6% לאדלשטיין מלמד שגם אדלשטיין לא מבין.

א. השאלות והתהיות:
1. מהן 4 הטעויות של אדלשטיין? טעויות שעשה בחלקן סער כשהתמודד מול נתניהו?
2. למה החליט יולי אדלשטיין להתמודד מול נתניהו כשהליכוד נוסק בסקרים ל-34 ו-35 מנדטים ( עלייה של 17% ) , נתניהו נמצא בשיא בסקרי ההתאמה לראשות הממשלה (46% ) ובנט בקריסה (12% ) וספק אם ״ימינה״ ו״תקווה חדשה״ יעברו את אחוז החסימה?

4 הטעויות של אדלשטיין
********************
♦️ אדלשטיין מול כולם
1. מה שהיה צריך להיות ברור לאדלשטיין הוא - שכל מי שרואים את עצמם כראשי הליכוד לאחר עידן נתניהו ( כ״ץ, ברקת, רגב, הנגבי, דיכטר ואחרים) יתאחדו נגדו ויתמכו בנתניהו.
2. ולמה..? כי הם מבינים כי ניצחון או אפילו פער קטן בין נתניהו לאדלשטיין עשוי לחסל את הקריירה שלהם. עדיף להם אם כן לא רק שנתניהו ינצח, אלא ינצח בפער עצום.

♦️ הקריאה השגויה של ה-DNA
2. נתניהו מזוהה באופן מובהק עם ה- DNA של הליכודניקים. הוא נערץ על גבול האקסטזה והתמיכה בו היא על-מחנתית באופן מובהק ואף עלתה נוכח הכאוס והמצב המשברי בממשלת בנט-לפיד. אדלשטיין ( וחבל) מסרב לקרוא את הד.נ.א הזה.

♦️ התקשורת
3. התגייסותה של תקשורת המיינסטרים בהבלטה של חוסר הקונפורמיות לנתניהו, בעצם הבלטת המועמדים מולו ( וברור לה שזה מלאכותי) פוגעת באדלשטיין. התקשורת נתפסית כאוייב. אדלשטיין במוקדם כו במאוחר ייתפס כמשת״פ עם האוייב.

♦️ ההסבר
4. אדלשטיין טעה כשעשה שימוש בטיעון בו השתמש סער. נתניהו, לא יכול לנצח, בעוד הוא כן יכול. הסקר הערב בו הליכוד מקבל 20 מנדטים עם אדלשטיין והוא זוכה רק ל-6% תמיכה, עושה לו חיסול ממוקד בלייב.

ב. אז למה אדלשטיין החליט להתמודד?
1. יולי אדלשטיין רוצה לבדל את עצמו מיתר המתמודדים. הם מתמודדים לאחר עידן נתניהו, אבל אני שונה, אני אמיץ ומתמודד מול נתניהו. זה מה שייחד אותו מהיתר ואף ייתן לו פוקוס תקשורתי.
2. אם בנט יכול להיות ראש ממשלה וגם לפיד ואולי גנץ - אז אני לא..??? בטח בתוך הליכוד.

סוף דבר:
בהבדל מסער לאדלשטיין אין מחנה חזק, קשיח וקוהרנטי בליכוד. התמיכה בו חצתה מחנות כשהיה יו״ר הכנסת. בטח לא מול נתניהו ובהתאמה לראשות הממשלה מולו. הסקר רק חידד את עוצמת טעויותיו.עוצמת הריסוק.

הכותב:
יואל ישורון
מרצה למדעי המדינה
המכללה האקדמית אשקלון

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה