אושר מתווה משרד החינוך להפעלת בתי הספר של החופש בגדוללראשונה: גם ילדי הגנים ישתתפו, ותלמידי כיתות א' ועד ד'*
*הפעילות: 18 ימי פעילות, החל מ-14.7 ועד 6.8.20.*
*צהרונים: משרד החינוך יפעיל גם צהרונים עבור ילדי הגנים, עד השעה 16:00. גם תנועות הנוער שבים לפעילות

דוברות משרד החינוך

שר החינוך, האלוף במיל' יואב גלנט*: "יום של בשורה להורים, לתלמידים ולמשק כולו. אני שמח שהצלחנו להגיע למתווה אשר יעניק מסגרות חינוכיות עבור הגילאים הצעירים בחודשי יולי אוגוסט. זהו מהלך שמבטא את המחויבות של הממשלה להחזיר את מערכת החינוך למסלול ולתת מענה לאתגרים שהעמידה תקופת הקורונה. מהלך זה ייטיב עם הילדים, שיקבלו מסגרות חינוך איכותיות, יאפשר להורי הילדים הצעירים לדאוג לפרנסתם בראש שקט ויניע מחדש את גלגלי המשק. תודתי לראש הממשלה ולכל השותפים על העבודה המאומצת".

בישיבה שהתקיימה היום (ג') - בהובלת ראש הממשלה ובהשתתפות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מנכ"ל משרד החינוך, הממונה על התקציבים באוצר ויו"ר מרכז השלטון המקומי – אושר מתווה משרד החינוך להפעלת מסגרות בתי הספר של החופש הגדול לקיץ הקרוב.

בעקבות סגירת מוסדות החינוך, על רקע משבר נגיף הקורונה, והחזרה המדורגת לשגרה, גובשה הסכמה שיש להעניק לתלמידים רצף חינוכי, עד לתחילת חודש אוגוסט, להקל משמעותית על הנטל הכלכלי של ההורים, ולצמצמם פערים בחברה הישראלית.

המסגרות יפעלו חינם ברשויות באשכולות למ"ס 1-4 (ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט), וביתר הרשויות יינתן סבסוד דיפרנציאלי, בהתאם למפתח הסוציואקונומי של הרשות.

בתי הספר של החופש הגדול יפעלו חמישה ימים בשבוע, בכל הארץ, ובכלל זה בבתי ספר מוכרים שאינם רשמיים, עד לתחילת חודש אוגוסט, ויעניקו מגוון רחב של פעילויות חינוכיות. לאחר הפעלת מסגרות הקיץ, יחלו מוסדות החינוך להיערך לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א.

*בהתאם למתווה שר החינוך יואב גלנט:*
*שבים לפעילות: תנועות הנוער, ארגוני הנוער, החוגים ויתר פעילויות החינוך הבלתי פורמלי*

*שר החינוך (אלוף במיל') יואב גלנט*: "בצורה אחראית ומבוקרת החזרנו את השגרה למערכת החינוך על כל חלקיה, הפורמליים והבלתי פורמליים. אנו ממשיכים לפעול במרץ על מנת להחזיר את המערכת למסלול באופן מלא ולתת מענה לאתגרים שנוצרו בתקופת הקורונה".

החל ממחר (ד'), ובהתאם למתווה שר החינוך יואב גלנט לחזרה לשגרה, משיב משרד החינוך לפעילות את מגוון מסגרות החינוך הבלתי פורמלי.

החזרה תהיה באופן מדורג, ולפי כללי משרד הבריאות: מינוי ממונה קורונה בסניפים, הצהרת בריאות, שימוש במסכות ושמירה על כללי מרחק והיגיינה.

הפעילויות הבלתי פורמליות שישובו לפעילות: תנועות וארגוני הנוער, מתנ"סים, חוגים, מחלקות נוער ברשויות, מרכזי העשרת מחוננים ומצטיינים, אולפני מבוגרים וחוגי סיור.

כדי לאפשר פתיחה תקינה, לפני הגעת בני הנוער, בימים האחרונים העניק המשרד לצוותים המקצועיים אישור להגיע לסניפים, לצורך הכנתם, ארגונם וחיטויים.

עם חזרת החניכים לסניפים והשבת הפעילות החינוכית הבלתי פורמלית, משלים משרד החינוך את כל מהלך החזרה לשגרה – שגרת חדשה, שכפופה לכללי קורונה ברורים – זאת למעט סוגיית טיולי השטח שכוללים לינה (לאור היעדר יכולת לשמור על כללי היגיינה).

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה