באשקלון יחלו ללמוד מיום שני הקרובעיריית אשקלון ערוכה אומנם לחזרה ללימודים וביצעה את ההתאמות הנדרשות לשובם של התלמידים לספסל הלימודים, אולם הוחלט להתחיל ב - 4/5/20

עיריית אשקלון החליטה בעצה אחת עם ארגון המורים שלא לפתוח ביום ראשון את הלימודים אלא ביום שני.
בבתי הספר בוצעו חיטוי וניקיון יסודי בכיתות הלימוד, החצרות, מתקני המשחק ומתחמים נוספים במוסדות החינוך; הוצבו עמדות חיטוי הן לתלמידים בכניסה לכיתות והן לצוותים החינוכיים בחדרי המורים; הכיתות חולקו מבחינה פיזית לקבוצות בהתאם למתווה שגובש; בוצעה היערכות פדגוגית מקדימה על מנת להמשיך את מערכת הלימודים באופן רציף ותקין והוצבו שלטי הסברה עם הנחיות משרד הבריאות בכניסה לכל מוסד חינוכי. 
בנוסף, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, צוותים חינוכיים, בהם סייעות, מזכירות ואבות בית, הנמנים בקבוצת סיכון לא יגיעו לעבודה. כמו כן, בהתאם להוראות משרד הבריאות תתבצע מדידת חום בכניסה לבתי הספר לצוות החינוכי ולתלמידים. 
ההיערכות כללה גם את סוגיית האבטחה במוסדות החינוך שתתבצע כסדרה, בין היתר על ידי סיירת הניידת של גני הילדים וקב"טים מוסדות החינוך. כמו כן, בעירייה נערכים להפעלת הצהרונים למרות שנכון לשעה זו, הם לא יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 
יחד עם זאת, קצב השינויים מאוד דינאמי בהתאם לתקופה זו ובעקבות הודעה שהתקבלה זה עתה ממשרד החינוך ובמטרה לאפשר לצוותי ההוראה היערכות מירבית, הוחלט כי החזרה ללימודים תתקיים ביום שני 04.05.20 בקרב כיתות א'-ג' ובכיתות יא'-יב'. החינוך המיוחד ימשיך במתכונת שנערכה עד כה. לגבי שאר המסגרות, בהם החינוך החרדי ונוער בסיכון, תצא הודעה נפרדת. מתווה הלימודים יפורסם על ידי משרד החינוך ויונגש להורים באמצעי התקשורת הרשמיים של העירייה. לגבי גני הילדים, על פי החלטת משרד החינוך הם טרם ישובו ללימודים ועדכון בנושא יימסר בהמשך.
*ראש העיר, תומר גלאם:* "עיריית אשקלון נערכה מבעוד מועד לקליטת התלמידים, בהתאם להנחיות משרד החינוך וביצעה את ההתאמות הנדרשות בכל מוסדות החינוך. יחד עם זאת, על מנת לאפשר לצוותים החינוכיים היערכות מיטבית ובכך להשלים את החזרה ללימודים בצורה הטובה ביותר, נעשה זאת ביום שני הקרוב. כמו כן, ביקשתי כי בימים הראשונים המורים יבצעו הסברה נוספת לילדים הצעירים על התקופה האחרונה וישוחחו עמם על כך ועל תחושותיהם. אני מאחל לכולנו חזרה בטוחה, בריאה ונעימה לשגרת הלימודים החדשה".


Sent from myMail for iOS
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה