הקרן לידידות במבצע ארציתחלק 11,000 צנצנות דבש בחינם לתושבים שיתנדבו להביאם לקשישים באיזור מגוריהם, לדרוש בשלומם ולאחל להם חג שמח. גם אשקלון לוקחת חלק במבצע ארצי , הדוכן יוקם מחוץ לסניף שופרסל בצומת סילבר

צילום: עיריית אשדוד

הקרן לידידות יוצאת לקראת ראש השנה במאמץ לאומי לצמצום הבדידות בקרב קשישי ישראל ולהגברת המודעות של אזרחים לאוכלוסיה המבוגרת החיה בקרבתם. הקרן צפויה החל מה-10 לספטמבר ועד ה-17 לספטמבר, לחלק אלפי צנצנות דבש לתושבים אשר יבטיחו להעניק אותן לקשישים המתגוררים בסביבתם, לאחל להם שנה טובה ולדרוש בשלומם. מתנדבים שירצו בכך, יוכלו להשאיר את פרטי הקשר שלהם לשכנים המבוגרים ולהוות בעבורם כתובת לעזרה וחברה.
המבצע ימשך 7 ימים במסגרתם יועמדו 31 נקודות חלוקה ב-22 ערים ברחבי הארץ. אשקלון לוקחת חלק בפעילות ותקים דוכן מחוץ לסניף שופרסל בצומת סילבר בימים חמישי 10/9 בין השעות 16:00-18:00 ושישי 11/9 בין השעות 10:00-12:00 ובימים רביעי 16/9, בין השעות 16:00-18:00 וחמישי 17/9 בין השעות 10:00-12:00.
התושבים מוזמנים להגיע ולהתנדב למען קשישי העיר לקראת החג.
הדוכנים יאויישו במתנדבים שלצד הדבש יעניקו לתושבים המתנדבים גם מסיכות והנחיות לקיום הביקור בצורה בטיחותית. בין היתר ידרשו המשתתפים שלא להיכנס לבתי הקשישים, ללבוש מסיכת פה ואף ולשמור על מרחק של לפחות שני מטרים בזמן השיחה עם הקשישים.
יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות:" לצד סיוע חומרי לעשרות אלפי משפחות חיילים וקשישים הנמצאים במצוקה כלכלית, חשוב לנו גם לעודד את הציבור לשמור על קשר עם הקשישים בקהילה ולקחת אחריות על הדור המבוגר. בעוד רובנו מצליחים לחזור לשגרה מסויימת תחת הקורונה, אוכלוסיית הקשישים עדיין סובלת מבדידות ומרמת חרדה גבוהה. הדבש ימתיק להם קצת את החג אך האכפתיות של הציבור תמתיק להם את כל השנה".
ראש העיר, תומר גלאם: "אני מברך את הקרן לידידות על היוזמה המבורכת והחשובה, שמקבלת ערך מוסף בימים אלו של משבר הקורונה והתקופה שלפני החגים. ערכי ההתנדבות והערבות ההדדית מאפיינים את תושבי אשקלון ובני הנוער שלה יותר מכל, ולראייה, אנו במקום הראשון בארץ בזכאות לתעודת בגרות חברתית. לפיכך, אני משוכנע כי תושבי אשקלון ייקחו חלק ביוזמה ויסייעו לשמח את האזרחים הוותיקים בעיר ולהפיג את בדידותם של התושבים העריריים, בדיוק כפי שעשו ביתר שאת בגל הראשון של הקורונה וגם כעת".
הקרן לידידות הינה ארגון הסיוע החברתי הגדול בישראל. הקרן פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל באמצעות סיוע לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, עידוד עלייה וקליטה, סיוע למאות אלפי יהודים מיעוטי משאבים ברחבי העולם והשקעה ברווחת אזרחי ישראל וביטחונם בשעת חירום. כל זאת הודות לתרומתם הנדיבה של נוצרים ויהודים אוהבי ישראל ברחבי העולם , במהלך 16 שנות פעילותה בארץ, גייסה הקרן מעל ל-5 מיליארד₪, מלמעלה מ-1.6 מיליון תורמים, לטובת מאות פרויקטים חברתיים בישראל.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה