״זהו יום היסטורי לתושבי העיר אשקלון״הוועדה למתחמים מועדפים לדיור, אישרה למתן תוקף תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת גבעת ציון שבאשקלון. התוכנית כוללת 1,030 יחידות דיור, 7,400 מ"ר שטחי ציבור וכ-20 דונם עבור שטחים פתוחים

קרדיט: HQ אדריכלים

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), בראשות יו"ר הוותמ"ל ויו"ר מטה התכנון הלאומי שלומי הייזלר, אישרה היום (רביעי, 13.4.22) למתן תוקף את תוכנית ההתחדשות עירונית במתחם 'אהוד התחייה' שבדרום מזרח העיר אשקלון. תוכנית ההתחדשות העירונית המפורטת הראשונה של הוותמ"ל בעיר, כשישה חודשים בלבד מיום הגשתה למוסד התכנון.

התוכנית, שקודמה על ידי עיריית אשקלון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הינה על שטח כולל של כ-80 דונם, והיא ממוקמת מערבית לבית הספר הרמב"ם, צפונית לשדרות בן גוריון, מזרחית לאזור התעשייה, ודרומית לרחוב השופטים.

התוכנית כוללת הקמת 1,030 יחידות דיור שייבנו בכ-20 מבנים בבנייה מגוונת של 6-30 קומות. מכלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-200 יוקצו עבור דירות קטנות.
כיום קיימים במתחם תחנת דלק וכ-14 מבנים בני 2-4 קומות הכוללים 114 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ7,400 מ"ר עבור מבני ציבור, כ-3,100 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה שישולבו במבני המגורים ובמבנים נפרדים. כמו כן, התוכנית מקצה 20 דונם לטובת שטחים ירוקים פתוחים.

בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת חיבורים בין הרחובות הקיימים במתחם, כולל מעבר לתחבורה ציבורית ושבילי אופניים.

*יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל, שלומי הייזלר:* "מדובר באישור התוכנית הראשונה בותמ"ל להתחדשות עירונית באשקלון מיני רבות. התכנית ממוקמת במיקום מרכזי ובסמיכות לציר תחבורה ציבורית וקודמה ביעילות תוך הבטחת תכנון איכותי ועירוני שיחדש את העיר ויאפשר איכות חיים גבוה לדיירים. מימוש התכנית וחידוש פני השכונה יהווה מנוף להתחדשות נוספת בסביבה".

*תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון:* "זהו יום היסטורי לתושבי העיר אשקלון. עשינו היום, בערב חג הפסח, צעד נוסף ומשמעותי בתחום ההתחדשות העירונית בעיר. אני שמח להציג בפני תושבי אשקלון את התכנית לפינוי-בינוי הראשונה שקיבלה אישור ועוד ממוסד התכנון המוביל היום בישראל. התוכנית עתידה לשנות בצורה משמעותית את מראה השכונה ולשפר את התשתיות העירוניות הקיימות בה. אני גם מברך על המענה המיגוני שהתכנית תספק לתושבי העיר אשר תכלול גם מוקדי מסחר ופנאי חדשים ושטחים ירוקים בהיקפים לא מבוטלים לבילוי משפחתי. אני קורא ליזמים המעוניינים לבצע את הפרויקט ולבנות את שכונת פינו-הבינוי הראשונה באשקלון להגיש מועמדותם למכרז היזמים שיתקיים בחודשים הקרובים".

*מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר:* "אישור התכנית היום הוא הגשמה של תכנון ועבודה משותפת להביא את ההתחדשות העירונית מחוץ למרכז הארץ ולכל עיר ועיר. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית משקיעה תקציב ומייצרת תכניות מותאמות על מנת לחדש, לחזק ולהעלות את איכות החיים בכל האזורים האורבניים בהם זה נדרש. אני מברך על אישור התכנית באשקלון, המהווה ניצן ראשון בפריחת ההתחדשות הצפויה לעיר".

*ראש מינהלת התחדשות עירונית אשקלון, עו"ד גדעון קינג:* "אישרנו היום את התכנית הראשונה לפינוי-בינוי באשקלון ופנינו כבר לתכניות הבאות העתידות לקבל אישורים בשנה זו. בערב חג הפסח שמסמן התחדשות, ניצבת העיר אשקלון בפתחה של תנופת התחדשות עירונית מהגדולות בארץ ועיריית אשקלון והעומד בראשה מכתיבים מדיניות סדורה על-מנת שזו תקודם. במינהלת ההתחדשות העירונית עושים כל מאמץ לקדם ולהוציא אל הפועל מדיניות זו".

כעת, לאחר אישור התכנית, נציגות התושבים יחד עם יתר בעלי הדירות ובליווי המינהלת להתחדשות עירונית ומנהל הפרויקט מטעם חברת "א.ר.צ ניהול פרויקטים", יקדמו מכרז יזמים, שבסופו ייבחר היזם שיוציא את הפרויקט לפועל ויקדם את היתרי הבנייה מכוח התכנית המאושרת.

התוכנית נערכה על ידי ע"י HQ אדריכלים, משרד ארז אלה.

*לפרטים נוספים: עידן ויינר, יועץ תקשורת למינהל התכנון, דן-אורן, 052-6961627*

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה