*מבצע "אשראי הוגן" נערך על ידי המשטרה*מבצע "אשראי הוגן" - כוחות משטרת ישראל פשטו הבוקר על בתיהם של חשודים בגזרת מרחב לכיש, שעפ"י החשד עסקו במתן הלוואות בניגוד לחוק תוך ניצול תקופת נגיף הקורונה וביצעו עבירות כלכליות ומיסוי בהיקף של מיליוני שקלים

במרחב לכיש של משטרת המחוז הדרומי, מזה כחודשיים מתנהלת חקירה סמויה שכונתה בשם "אשראי הוגן", שעניינה עבירות כלכליות, מתן הלוואות ומיסוי ע"י חשודים המתגוררים בגזרת המרחב וחלקם משתייכים לארגוני פשיעה, ומצאו כר כלכלי נוח לקיים את פעילותם הלא חוקית, ועל ידי כך השפיעו באופן ישיר על הפשיעה הכלכלית ועל הציבור.

במהלך החקירה הסמויה, אספו חוקרי המשטרה שפעלו בשיתוף עם חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים, ראיות וממצאים נגד החשודים, שהעלו את החשד כי נותנים הלוואות לכל דורש בניגוד לחוק 'אשראי הוגן', זאת עפ"י החשד תוך ניצול תקופת נגיף הקורונה ומצוקתם הכלכלית של הלווים.

עוד עלה החשד, כי החשודים מבצעים עבירות בתחום המיסוי והשמטת הכנסות שהיקפם נאמד במיליוני שקלים, ובתוך כך, צברו לעצמם נכסים יקרי ערך שהושגו עפ"י החשד בכספים שמקורם כאמור בעבירות הכלכליות.

במסגרת מעבר החקירה לשלב הגלוי, הבוקר התקיים מבצע החשיפה, ועם מתן האות פשטו כוחות משטרה גדולים של מרחב לכיש, בהם שוטרי מג"ב ויחידת הכלבנים, על בתיהם של 22 חשודים, בהם ערכו חיפושים שבמהלכם נתפסו 13 רכבי יוקרה, סמים מסוכנים, מאות אלפי שקלים במזומן ומטבע זר, רשומות ומסמכים ואקדח שהוחזק ע"י אחד החשודים בניגוד לחוק.

כלל החשודים (שנות ה 20-50) עוכבו לחקירה בגין העבירות המיוחסות להם, שבסיומן יוחלט מי מהם יובא בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

*משטרת ישראל תמשיך לפעול בשיתוף עם הרשויות וגופים אזרחיים נוספים, על מנת למוטט את יכולותיהם הכלכליות של אותם עבריינים, שניצלו באופן ציני את מצוקתם הכלכלית של האזרחים, על ידי כך שזיהו 'הזדמנות' עקב נגיף הקורונה, בשביל להגדיל את הכנסותיהם ולגרוף לכיסם כסף רב ונכסים שהושגו בניגוד לחוק על גבו של הציבור. 

סינק של סגן ניצב, אילן שושן, מפקד תחנת אשדוד.
קרדיט דוברות המשטרה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה