ניידת משטרה| צילום: דוברות המשטרה

בימים אלו מתקיימת חקירה משותפת של משטרת ישראל ומשרד הבריאות ורשות ההגירה במנהל האוכלוסין בעקבות חשד כי אזרחית זרה מרוסיה, ככל הנראה רופאה במקצועה בארץ מוצאה, מבצעת טיפולים תרופתיים-קוסמטיים בלקוחות לרבות החדרת חומרים אסורים לשימוש במדינת ישראל המהווים סכנה של ממש לבריאות הציבור ושזהותם טרם ברורה ועל כן נשלחו לבדיקת מעבדה. כמו כן, שימוש בחומרים אלו עלול לגרום ‏לנזקים חמורים לרבות זיהומים חמורים, תגובות אלרגיות קשות ופגיעה במערכות גוף שונות.

בתאריך 27.1 היא נעצרה לאחר פעילות מקדימה של מפקחי משרד הבריאות ורשות ההגירה והועברה לחקירה בידי משטרת ישראל באשקלון ובסיומה נכלאה. למחרת הוארך לבקשת חוקרי המשטרה מעצרה בבית המשפט וביום רביעי התקיים דיון בבימ"ש מחוזי ב"ש בעקבות ערר שהוגש על ידי הסנגוריה הציבורית. כבר בפתח הדיון ולאור המלצת ביהמ"ש, משכה הסנגוריה את בקשתה והערר נמחק.

עוד ביום רביעי, נעצרה לחקירה מנהלת מספרה בעיר בה התבצעו פעולותיה של הרופאה הזרה. להערכת המשטרה וחומרי החקירה עד כה עולה כי מנהלת זו הייתה אחראית על תיאום התורים בעבור טיפולים אלו שהתקיימו פעמיים בשנה ואף דאגה לארח את התיירת ולהלינה. בנוסף עולה בחקירתה כי מנהלת זו ‏מזמינה חומרים רפואיים באמצעות רופאה בעיר אשקלון. רופאה זו מסרה אף היא אתמול את גרסתה ולאחר מכן שוחררה.

אתמול, כאמור, נעתר בימ"ש והאריך את מעצרן של השתיים בחמישה ימים נוספים עד יום א׳ הקרוב בצהריים. *חקירת המשטרה נמשכת בימים אלו ובמקביל מבקשת המשטרה ופונה לציבור תושבי האזור על מנת לאתר מטופלות נוספות אשר קיבלו שירותים קוסמטיים שכאלו להגיע ולמסור עדותן בתחנת המשטרה בעיר אשקלון.

setImageBanner('7892318c-1ec6-498b-890f-4c3c593c7ab3','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742);