שקרנים עם רישיון? תשפטו אתםאיגוד ערים לאיכות הסביבה: ״אירוע ריח נוסף הבוקר מאזור חוות הדלקים של חברת קצא"א באשקלון״ תגובת קצאא: בדקנו ולא קשור לקצא״א

קצא״א

הריחות הרעים והמסריחים את העיר אשקלון שהיו מנת חלקינו לפני מספר שבועות, חזרו הבוקר במלוא עוצמתם. 

מחברת קצאא שללו את האפשרות שזה בא מתחומם האיזור התעשיה הדרומי ואמרו לנו בתגובתם: ״בדקנו ולא קשור לקצא״א״.

מאיגוד ערים לאיכות הסביבה הגיע התגובה שסותרת לחלוטין את תגובת קצא״א: ״הבוקר (שישי) בעקבות מספר פניות תושבים למוקד העירוני בגין מטרדי ריחות בשכונות הדרומיות בעיר, יצא למקום כונן מטעם איגוד ערים לאיכות סביבה נפת אשקלון, ולאחר סיור שערך, זיהה כי הריח מגיע מהמכלים בחוות הדלקים של קצא״א. הכונן החל ביידוע האירוע ובניסיון לאתר את הסיבה למטרד הריח שנגרמת מהפעילות במקום. בעקבות פניית האיגוד והעירייה, קצא"א הפסיקו את ההזרמה במיכלים מהם הגיעו הריחות העזים, במטרה לעצור את התפשטות הריח.

מיטל אמיתי, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון: "לאחר דיווחים שהגיעו מהתושבים, כונן איגוד ערים הגיע למקום וזיהה כי אכן ריח דלק חריף מגיע מחוות הדלקים של קצא"א. כבר עכשיו פנינו לקצא"א לעצור את הזרמת הדלק במיכלים מהם מגיע מטרד הריח, האירוע נמצא בבירור ובבדיקה. אנו נמצאים בקשר מול המשרד להגנת הסביבה ודורשים לעדכן את תנאי רישיון עסק של קצא"א, על מנת לוודא שמקרים אלה נפסקים לאלתר".

לפני כחמישה חודשים קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב שעיריית אשקלון תחזיר לקצא"א (קו צינור הנפט אילת-אשקלון) 5 מיליון שקלים, לאחר שעסקה בין החברה לעירייה, שאיפשרה הקמת מכלי דלק באזור התעשייה הדרומית של העיר, הפכה למיותרת - כיוון שבמשרד להגנת הסביבה עדכנו את מרחקי ההפרדה בין מפעלים לאוכלוסייה. ההחלטה על השבת הכספים ששילמה קצא"א כפיצוי לעירייה התקבלה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

פרטים נוספים, ככל שיהיו, יימסרו בהמשך.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה