יח״צ

תינוקת בהפתעה: הגיעה לבדיקת הריון שגרתית במרכז האישה של כללית באשקלון- וילדה

תושבת אשקלון הגיעה בשבוע ה-40 להריונה לבדיקת הריון שגרתית במרכז האישה של כללית באשקלון. בתוך דקות אחרי הבדיקה היא החלה לחוש בצירים חזקים, וילדה תינוקת בריאה במרפאה.

תושבת אשקלון הגיעה הבוקר לבדיקת מעקב הריון שגרתית בשבוע ה-40 להריון, כמה דק׳ אחרי שסיימה את בדיקת המוניטור הרגישה שהיא מתקשה ללכת, דר׳ גנדלר, רופאת הנשים שבדקה אותה גילתה שהאישה נמצאת בלידה פעילה ובשלב פתיחה 10 שהובילו ללידה מהירה ומפתיעה בתוך המרפאה של כללית.
 
תושבת אשקלון לא חשבה שבדיקת ההיריון אליה הגיעה במרכז לבריאות האישה של כללית בעירה, תסתיים כשהיא כבר חובקת תינוקת בריאה ושלמה. הבוקר, לקראת השעה 10:00 הגיעה האישה כשהיא בשבוע ה-40 להריונה לבדיקה שגרתית שבמהלכה חשה בצירים שהסתיימו בלידה תקינה במרכז לבריאות האישה של כללית בעיר.
 
״הגב הגיעה לבדיקת מוניטור שגרתית ובדיקת רופא, דקות אחרי שסיימה את בדיקת המוניטור חשה בכאבים עזים והרגישה כי אינה מסוגלת ללכת״ סיפרה דר מרים גנדלר שיילדה אותה ״האישה הוכנסה בדחיפות לבדיקה בה נמצא כי היא כבר בלידה פעילה ובפתיחה של 10״ אמרה.
״היה מאוד מרגש ומשמח, זה בהחלט אחד מהרגעים המספקים ומשמחים בעבודה. שיתוף הפעולה המלא יחד עם האחות וכמובן עם היולדת היה מצויין"
ולריה שוסנקי האחות שסייעה בלידה סיפרה בהתרגשות:״זו הייתה לידה ראשונה שראיתי בחיי, חוויה שאין דומות לה. היולדת אישה מדהימה, גיבורה אמיתית, היה שיתוף פעולה מלא בינה לבין הרופאה והתוצאה - תינוקת מתוקה!״ אמרה.

setImageBanner('fbfd9a5f-1f5e-4d86-b9b7-8901857a331c','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,27130);

דר מירון פרויימוביץ׳ מנהל המרכז לבריאות האישה הוסיף : ״הצוות המקצועי במרכז לבריאות האישה תפקד למופת וידע לתת טיפול מהיר ונכון בזכותו יצאה מכאן היולדת עם תינוקת בריאה בידיה. המודל הייחודי לכללית שבו במקום אחד מרוכזים שירותי ייעוץ ורפואה יחד עם הציוד המתאים גם למצבי חירום שכאלה מכינים אותנו גם לאירוע לידה שאינו שכיח במרפאות. היולדת הטרייה והתינוקת פונו באמבולנס מהמרכז בתוך כ-10 דק׳ מתום הלידה כשהן בריאות ושלמות״

גם הצוות במרכז לא יכל להסתיר התרגשותו לאירוע יוצא הדופן: "לפני עשור התרחשה לידה במרכז והיום זכינו להיות שותפים ללידה נוספת ״ סיפרה סמדר עמיקם המנהלת האדמ׳ של המרפאה ״בהחלט משמח וכולנו עדיין נרגשים מאוד ומאחלים ליולדת ומשפחתה מזל טוב!״