יש כסף לפסטיבלים אין כסף לנוער7 שנים של מאבקים ותחנונים לא הועילו: 180 חניכי סניף נוויאות של בני עקיבא באשקלון עדיין ללא מבנה קבע

7 שנים של מאבקים ותחנונים לא הועילו: 180 חניכי סניף נוויאות של בני עקיבא באשקלון עדיין ללא מבנה קבע הפתרון הזמני של  מפגשים על המדרכות והמדשאות נמאס ומסוכן.השבוע הם מתכוונים לשים סוף למחדל ומאיימים לסגור את הסניף. סניף בני עקיבא בנאות אשקלון מונה כ 80 חניכים קבועים ובשבת גיבוש הקבוצה מונה כ250 חניכים ומשתתפים, לתנועה אין מבנה קבוע והחניכים נאלצים לאלתר מקומות מפגש פעם ברחוב ופעם בין בתי החברים.

לפני כשלושה חודשים הפגינו עשרות חניכי התנועה מול בניין העירייה באשקלון. הם חשבו שצעקתם תישמע ובעירייה ישתדלו למצוא פתרון עבורם, אך אין קול ואין עונה ועד כה איש לא התייחס אליהם.  בזמנו סגן ראש העיר מטעם המפד"ל עמרם בן דוד – שירד למשתתפי ההפגנה אמר "הקצנו שטח לבניית סניף לתנועה בשכונה , אך אנו מחכים לתורם שתקום את בניית המבנה, הניסיון לאפשר את פעילות הסניף במתנ"ס השכונתי לא צלח ואני יפעל כדי למצוא פתרון זמני עד מציאת פתרון קבוע, לא יתכן שלא יושקע בנוער שהוא העתיד שלנו". החניכים,ההורים ומתנועת בני עקיבא קיימו פגישות רבות עם כל הגורמים, ובהם סגני ראש העירייה, מנהלי מחלקות  ורק ראש העירייה  בני וקנין, לא נפגש איתנו עד כה. ההורים החניכים ותנועת בני עקיבא הגיעה למסקנה לאור התייחסות העירייה שאי אפשר לנהל כך פעילות והדבר מסוכן לילדים שירדו לכביש, תקופת החורף קרבה ובאה בלי קורת גג ובנוסף מסוכן מבחינה ביטחונית כשהם חשופים לירי גראדים. וכך אחד הסניפים הגדולים של בני עקיבא התקבלה החלטה קשה, לראשונה בתולדות התנועה, לסגור את הסניף, למען בטחון הילדים. קטעי הוידאו שצולמו בהפגנה שהתקיימה לפני 3 חודשים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה