עסקת ענק לעשות אשקלוןבשורה למובטלי העיר אשקלון: העסקה החדשה שנחתמה עם עשות אשקלון תתפרש על 10 שנים וצפויה להביא לגידול

בשורה למובטלי העיר אשקלון: העסקה החדשה שנחתמה עם עשות אשקלון תתפרש על 10 שנים וצפויה להביא לגידול משמעותי בהכנסות החברה ממכירת רכב קרבי משוריין. בעקבות העסקה המניה המריאה 32%, הצפי קליטת עובדים רבים חדשים למפעל האשקלוני.

דיווח קצר  שהוציאה חברת עשות אשקלון ביום חמישי שעבר לאחר נעילת המסחר בבורסה חושף כי החברה קיבלה הזמנה נוספת ממשרד הביטחון הישראלי בסך 1.724 מיליארד שקלים לייצור ומכירת מערכות לרכב קרבי משוריין (רק"מ) בעסקה האמורה להתפרס על עשר שנים,עד לפני מספר שנים מצבה של עשות אשקלון נחשב בכי רע  ולפי כמספר שנים עשות אשקלון הממשלה החליטה להפריט את עשות אשקלון, לאחר מכרז שנוי במחלוקת [caption id="attachment_15073" align="alignright" width="250" caption="מערכות ההתנע של רק"מ הנמר ייוצרו בעשות אשקלון"]

[/caption] זכתה הקבוצה בראשות יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג במכרז, העובדים התנגדו נחרצות ולאחר התערבות היועץ הממשלתי בוטלה העסקה לאחר שהתגלו כשלים רבים במכרז, לאחר כישלון מכירת המפעל החליטה המדינה לנפק 35 אחוז ממניות החברה בבורסה. רק"מ שמערכותיו העיקריות יזמנו דרך עשות אשקלון יהיה לרכב משוריין מסוג נמ"ר שמבוסס על טנק המרכבה סימן 4 שכבר כעט עשות אשקלון מייצרת את מערכות ההתנעה לטנק. משרד הביטחון היינו אחד הלקוח הגדול ביותר של עשות. בחציון הראשון של 2011 הסתכמו הכנסות החברה ממנו ב-86.6 מיליון שקלים, גידול של 15.1% לעומת החציון המקביל אשתקד. הגידול העיקרי היה במכירת ממסרות. ההזמנה החדשה משקף לחברה הזמנה ממוצעת של 172.4 מיליון שקלים בשנה לרכב קרבי משוריין בלבד. מדובר בעסקה השווה בערכה ל-75% מסך ההכנסות הכלליות של החברה ב-2010 שכללו גם מכירת ייצור מערכות אוטומוטיביות, הינעים סופיים, מוצרים מטונגסטן מסונטר, מערכות מתלה וממסרות לרכב קרבי משוריין.  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה