חוזרים ללמודמחר, יום רביעי  חוזרים ללימודים באשקלון אשדוד ובאר שבע ובגן יבנה בתום מפגש של שר החינוך גדעון סער

מחר, יום רביעי  חוזרים ללימודים באשקלון אשדוד ובאר שבע ובגן יבנה

בתום מפגש של שר החינוך גדעון סער בלשכתו של ראש העיר  אשדוד  עם ראשי הערים בדרום:  ראש העיר אשקלון בני וקנין, ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, ראש מועצה גן יבנה דרור אהרון וראש העיר באר שבע  רוביק דנילוביץ שהועלה על קו הטלפון במהלך המפגש, הוחלט כי חוזרים מחר יום רביעי ללימודים.

יחד עם זאת החליטו ראשי העירם כי אם יחודש הירי תערך הערכה מחודשת של כל ראשי הערים לגבי ההמשך. ראש העיר אשקלון בני וקנין " החלטנו לקיים מחר את הלימודים בהתייעצות גורמים מפיקוד העורף וראשי הערים הגדולות נקיים  הערכת מצב מחודשת בתקווה שהשקט יישמר ולא יהיה ירי לעבר היישובים שלנו"

במהלך המפגש עם ראשי הערים ושר החינוך הערב בשש אמר ראש העיר אשקלון  וקניןכי הגראדים נורו ביממות האחרונות הן תקניות "וברור שהוברחו ממדינות  באיזור והן משמשות צבאות. הן קטלניות ומדויקות. לצערי זה קרה באשקלון והרג את אחד מטובי בנינו משה עמיז"ל. וקנין  ציין את הבירוקטיה בבניית המיגוניות ואמר כי הציע למשרד הבטחו  לקבל  התקציב " ואנחנו נדאג לבניית המיגוניות בעצמנו. לדעתי זה יהיה יותר מהר עם כל הפרוצדורות של משרד הביטחון ופיקוד העורף. אם בנינו את העיר הזו לבטח נוכל גם לשים בה מיגוניות". ראשעיריית אשדוד יחיאל לסרי אמר: "היה לנו שקט מאז אתמול בלילה ובהחלט נראה שכרגע הסבירות לירי פחתה לרמה שמתקבלת על הדעת ולכן החלטנו לחזור לשגרה מלאה במערכת החינוך". לסרי הוסיף כי אם המצב ישתנה יקבלו החלטה בהתאם למצב.

ראשי הערים סיכמו כי אם יירו טילים לא יהיו לימודים . זו המשוואה שהם הציבו . שר החינוך חיזק את ידי ראשי הערים וציין כי מחזקים  את הציבור והם אלה שמדברים בשמם ומסייעים לשמור על מורך. "ראיתי אתכם בתקשרות" אמר השר וראיתי את הרוגע והשלווה שאתם מקרינים במצבים הקשים ואני מחזק אתכם ואת ההחלטה שלכם"

"המשוואה פשוטה - אם יש ירי אין לימודים", אמר לסרי, "לדעתי התנהגות ראשי הרשויות הוכיחה להורים ששיקול הדעת שלנו הוא מאוד יסודי ורציני ואנחנו לא ממהרים להחזיר את הילדים ללימודים בדיוק כשם שאנחנו לא ממהרים להשבית את מערכת החינוך".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה