מעצר. Pixabay

בפעילות בלשי היחידה המרכזית נעצרו בתאריך 15.7.18 מספר חשודים, שוהים בלתי חוקיים תושבי עקרבא, בחשד למעורבותם במספר רב של התפרצויות שאירעו בחודשים האחרונים בעיר אשדוד, אשקלון ותל אביב. התפרצויות אלו נעשו בקרב בתי עסק, מרביתם ככולם מסעדות, אליהם על פי החשד פרצו מי מהמעורבים ועזבו את המקום רק לאחר שנטלו את הקופה הרושמת או הכספת שהכילה סכומי כסף בלתי מבוטלים. שניים מהחשודים נעצרו על ידי בלשי ימ"ר לכיש "על חם" כשהם פרצו ונכנסו אל תוך עסק באשדוד, ושני חשודים נוספים נעצרו בדירתם בעיר, דירה בה שהו גם שני הפורצים טרם יצאו לממש את מזימתם.
"משטרת ישראל תשקיע את מירב המאמצים והאמצעים שברשותה על מנת להגן על הציבור ורכושו, תפעל לאיתורם המהיר של אלו הפוגעים בביטחון האזרח ולמיצוי הליך חקירה מקצועי עמם", נמסר מהמשטרה.

החשודים הועברו לחקירה במחלק התשאול שביחידה המרכזית לכיש שם הכחישו החשודים המרכזיים את המיוחס להם וטענו כי נכנסו לארץ בשביל למצוא עבודה. אחד מהחשודים אף ציין בביטחון לחוקריו כי הן לפני 3 חודשים סיים לרצות מאסר בגין התפרצויות וכי הגיע לעיר אשדוד רק באותו היום בו נעצר על ידי בלשי הימ"ר.


חקירה מקצועית במהלכה נאספו ראיות רבות כנגד שניים מהחשודים בהתפרצויות לבתי העסק, וכניסה לישראל שלא כחוק (שב"ח), גיבשה תשתית כנגדם בגין 8 מקרי התפרצות לבתי עסק שונים- מסעדת "בנדיקט" ת"א, מסעדת "שיפודים" אשדוד אליה פרצו החשודים פעמיים, מסעדת "השובע" ו"סינטה" באשדוד, פאב "ג'ק" ומסעדת "פרנקו" באשקלון ול"אחוזה על הים" באשדוד, שם כאמור נתפסו בעת מעשה.

מעצרם של החשודים הוארך לאורך ימי חקירתם וכנגד שניים מהם הוגש לפני כשבוע ימים כתב אישום בגין עבירת שב"ח, כניסה לישראל שלא כחוק, בבית המשפט. ביום חמישי האחרון (2.8) הגישה חטיבת התביעות לכיש כתבי אישום כנגד שני החשודים העיקריים בגין עבירות ההתפרצות, כניסה לישראל שלא כחוק ועבירות נוספות.