מסלולי סיוע לקליטת עובדים נוספים בתעשייהמשרד הכלכלה גיבש מסלולים שונים במטרה לסייע ולעודד קליטת עובדים נוספים בתעשייה ובעסקים בישראל

 בהתאם להחלטות הממשלה גיבש משרד הכלכלה מסלולים שונים במטרה לסייע ולעודד קליטת עובדים נוספים בתעשייה ובעסקים בישראל. בשבוע שעבר, מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה הוציא מכרז למתן כספים לעידוד קליטת עובדים חדשים בחברות מתחום התעשייה והשירותים. המשרד הודיע כי על התעשיינים להגיש את בקשותיהם עד העשירי לחודש ספטמבר.

בעקבות טווחי הזמנים הקצרים להגשת המכרז, התאחדות התעשיינים מרחב דרום יחד עם משרד הכלכלה קיימו מפגש עם תעשייני הדרום, במשרדי המרחב בעומר, על מנת לסייע להם באדמיניסטרציות הכרוכות בכך. למפגש הגיעו כ- 10 תעשיינים, מנכ"לים ובעלי מפעלים המעוניינים להגיש בקשות  לסיוע בקליטת עובדים חדשים במפעליהם. הנושא הוצג על ידי אשר שטרית, סגן מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה. בהרצאתו הסביר שטרית כי את הבקשה על מסלולי התעסוקה החדשים ניתן להגיש רק בנוגע לעובדים מקרב אוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך ביניהם: חרדים, בדואים, אנשים עם מוגבלות והורים יחידים אשר נקלטו לעבודה החל מחודש ינואר השנה.

מאיר שימקו מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים "מפגש זה, בדומה למפגשים נוספים שאנו עורכים ביחד עם משרד הכלכלה,  היה מקצועי ותורם. התעשיינים מרגישים שיש להם ליווי וסיוע מקצועי לקידום השתתפותם במסלול תעסוקה, סיוע שעונה על שאלות מורכבות ומסייע במציאת פתרונות הרלוונטיים לכל מקרה באופן פרטני. מסלולי התעסוקה שמציע משרד הכלכלה יכולים לסייע לקליטה של עובדים מאוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך ובכך להגדיל את מספר עובדי רצפת הייצור במפעלים. הגדלת עובדי המפעלים יכולה לסייע באופן משמעותי להכנסות ופריון המפעל. פעולה זו חשובה במיוחד עבור מפעלים שעדיין לא התאוששו ממבצע צוק איתן."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה