11 שנים אחרי רצח אשתו וארבעת ילדיו אבי המשפחה מונה למפקח מחוז הדרוםדוד חטואל, שאיבד את אשתו וארבע בנותיו בפיגוע רצחני בציר כיסופים לפני 11 שנים, ממשיך לדבוק בחיים. "מתנה לתלמידי הדרום".

 "הסיפור האישי שלי הוא זה חלק מההתקדמות, מהצמיחה האישית שלי" אומר דוד חטואל, איש חינוך ששכל ב-2004 את אשתו טלי ואת ארבע בנותיהם.

רצח טלי חטואל ובנותיה היה פיגוע ירי שבו נרצחו בציר כיסופים, בנות משפחת חטואל על ידי מחבלים ב-חודש מאי 2014. חטואל, ישראלית תושבת גוש קטיף, שהייתה בחודש השמיני להריונה, נרצחה יחד עם ארבע בנותיה: הילה (11), הדר (9), רוני (7) ומירב (2). לאחר הירי הראשוני על הרכב שבו נסעה חטואל עם בנותיה, התקרבו אליו המחבלים וירו על יושביו מטווח קצר, כשהם מוודאים את הריגתן. האירוע, שסווג על ידי ארגון אמנסטי אינרנשיונל כפשע נגד האנושות, זעזע את דעת הקהל הישראלית. ממשפחת חטואל נותר רק הבעל, דוד חטואל, מנהל בית ספר ששהה באותה עת באשקלון.

בני משפחת חטואל שנרצחו

 עם מינויו אמר חטואל שמונה כמנהל מחוז הדרום לחינוך הממלכתי דתי, כי האסון הפרטי שפקד אותו לפני 11 שנה לא שינה משהו בראייתו את נושא החינוך. "גם לפני האסון וגם אחריו המשכתי להיות חלק ממערכת החינוך. ברוך השם אני היום עם משפחה חדשה, ממשיכים להתקדם, הילדים שלי לומדים במערכת החינוך של החינוך הממלכתי-דתי, שהיו אני בעצם אחראי עליה, וזה כמובן מוסיף לאתגר ולחשיבות שאני רואה בחינוך הזה ובכלל במערכת החינוך בישראל".

בדצמבר 2005 נישא חטואל בשנית וכיום הוא אב לחמישה ומתגורר בכרמי קטיף שבתחום המועצה האזורית לכיש. הוא החל את דרכו ב-1993 כמורה ולאחר מכן ניהל במשך כעשור את בית הספר אסף מימון באשקלון ועמד בראש ישיבת אמי"ת בבאר שבע.

 בעקבות המינוי החדש אמר חטואל כי מדובר באחריות גדולה מאוד. "אם עד עכשיו ניהלת מוסדות חינוך של 450 תלמידים, פתאום אתה מקבל אחריות כבדה על 50 אלף תלמידים בחינוך הממלכתי-דתי מאילת ועד אשדוד. אני רואה בכך אתגר מאוד גדול".

 הוא הוסיף כי בימים האחרונים החל ללמוד את התחום לעומקו. "אני תמיד מדבר על נושא של שיפור והתקדמות בנושא אקלים בית-ספרי , על הגדלת מגוון בתי הספר בחינוך הממלכתי-דתי, לשפר את הנושא 

 חטואל מחליף את מאיר סבג, שכיהן בתפקיד מאז 2002. סבג, תושב אשקלון, פורש לאחר 47 שנים במערכת החינוך. הוא החל את דרכו במערכת החינוך בדרום כבר בגיל 20. ב-1968 הוא היה מורה בבית הספר אסף באשקלון ולאחר מכן ניהל את חטיבת הביניים במקיף אמי"ת בקריית מלאכי, ניהל את בית הספר "אור החיים" באשקלון ומונה ב-1988 לתפקיד מפקח כולל במחוז הדרום.

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה