חתולים הם בעלי חיים מיוחדים, חכמים אשר יודעים להעניק אהבה, אך היא שונה מהדרך שבה כלבים עושים זאת. יש אוהבי כלבים ויש את אוהבי החתולים ולפעמים אלה וגם אלה גרים יחדיו בבית אחד ומגדלים את שני הסוגים. כול מי שאימץ פעם חתול יודע שלנמר הקטן יש רצונות משלו, והוא לא יקבל את פניכם בכשכוש זנב כשאתם חוזרים הביתה. אבל היכולת שלהם לגרום אושר לבעליהם גדולה, והם תוספת נהדרת למשפחה וחוויית גידול ששכרה בצידה.

אימצתם חתול? כל הטיפים לפניכםחתולים הם בעלי חיים מיוחדים, חכמים אשר יודעים להעניק אהבה, אך היא שונה מהדרך שבה כלבים עושים זאת. יש אוהבי כלבים ויש את אוהבי החתולים ולפעמים אלה וגם אלה גרים יחדיו בבית אחד ומגדלים את שני הסוגים. כול מי שאימץ פעם חתול יודע שלנמר הקטן יש רצונות משלו, והוא לא יקבל את פניכם בכשכוש זנב כשאתם חוזרים הביתה. אבל היכולת שלהם לגרום אושר לבעליהם גדולה, והם תוספת נהדרת למשפחה וחוויית גידול ששכרה בצידה.

קרדיט: FREEPIK

זמן להתרגל אליכם

החתולים הם בעלי חיים זהירים, והם זקוקים לזמן הסתגלות ובחינה של המקום החדש שאליו הגיעו ושל הבעלים המאמצים. לכל חתול יש אופי משלו, יש כאלה שיתרפקו עליכם במהרה וישמחו לליטוף ולערסול, ואחרים שיהיו מהוססים ואולי יעדיפו שתניחו להם. בכול מקרה הם בוחנים אתכם בתחילה, וייתכן שיבחרו פינה מוסתרת כדי שיוכלו להרגיש בטוחים בימים הראשונים עד שיחושו ביטחון בחברתכם. תנו להם זמן והם ישיבו לכם באהבה כשירגישו בנוח.  

בבית או בחצר?

חתולים ניתנים לגידול בבית, כשדואגים להם לציוד המתאים. אם רכשתם להם מיטה מרופדת ויפה, לא בטוח שהם יסכימו לישון בה. הם לרוב יחליטו על מקום המרבץ המועדף עליהם וקשה יהיה לשנות זאת. שלא כמו כלבים, את החתולים אין צורך להוציא החוצה כדי לעשות את הצרכים, אם כי הם ישמחו לצאת לטיול בחצר. החתול צריך ארגז חול לעשיית הצרכים, ותופתעו לראות כמה הוא היגייני ודואג לכסות את צרכיו. ישנם סוגים שונים של חול, וכדאי לנסות ולראות מה בעל החיים שלכם יעדיף, ולדעת שגם בעניין הזה הוא הפוסק.

אוכל וחיות אחרות

חתולים הם ציידים מופלאים, וכשרואים את יכולות ההסוואה, ההתגנבות והזינוק שלהם מבינים מדוע משפחת החתוליים עומדת בראש ממלכת החיות. את כלי האוכל והמים חשוב למקם במקום אחד ולדאוג שיהיו נקיים ושהמים יהיו טריים. אף על פי שהנמרים הקטנים יסתפקו באוכל יבש, אם הם יריחו טונה או בשר, יהיה קשה לעצור אותם מלנסות להשיג נגיסה גם מהם. ציינו שמדובר בציידים מהוללים, אם יש להם גישה לחצר הם יכולים למצוא אפשרויות לציד של ציפורים, חרקים וזוחלים ואפילו להביא אותם אליכם כתשורה.

מגרש המשחקים הפרטי

הדרך שבה חתולים משחקים יכולה להיות מעט אגרסיבית, אך אם אתם מתכוננים לכך ומבינים שזו דרכו של בעל החיים הזה, תוכלו לייצר עבורו מגרש משחקים נפלא. גורי חתולים נוהגים לקפוץ זה על זה ולהתאמן בציד, בנשיכות ובקרבות. אם אימצתם גור חתולים, ייתכן שהוא יאמץ אתכם כאח למשחק, וכדי לעזור לו לנתב את האנרגיה באופן פחות כואב, ישנם משחקים שתוכלו לקנות לו. כול חנות חיות תוכל להמליץ לכם על המשחקים הטובים ביותר לחתולים ולגורים, בהם חכה, כדורים שונים, ציין לייזר ובובות פרוותיות של עכברים. אם יש בבית חוטים משתלשלים, מפות או אביזרים ניידים, זו פרצה שקוראת לחתול והוא עלול להפיל אותם.

משחיזים ציפורניים

אחת הפעולות שבעלי חתולים פחות אוהבים היא הנטייה שלהם להשחיז ציפורניים, אם כי זו פעולה הישרדותית וחשובה להם. אם אתם מגדלים את בעל החיים בבית, סביר להניח שהוא יבחר בספות בסלון, בשטיחים ובווילונות כדי לעשות זאת. הדרך הטובה לנסות להתמודד עם הצורך הזה הוא לרכוש עבורו מתקן גירוד לחתול, שבו הוא יוכל להשחיז את הציפורניים כפי שהם נוהגים לעשות על גזעי עץ כשהם בחוץ. ישנם מתקנים שונים המאפשרים להם לגרד את כפותיהם ולהשתעשע במשחק, ולכם למנוע נזק מפריטי הריהוט.

  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה