בכל ארגון יש לעובדים תפקיד מהותי ומרכזי בשמירה על תפקוד הארגון והצלחתו העתידית. יש לזכור כי לעובדים ישנן זכויות המעוגנות בחוק ועל המעסיק לעמוד בהן ללא דופי. תשלום שכר שאינו נעשה כשורה לא רק יפגום בתפקודו של העובד, בשל אי-שביעות רצון, אלא גם עשוי להוביל לתביעות משפטיות של ממש אשר עלולות להסתיים בהוצאות רבות לארגון. כדי להימנע מכך על כל ארגון לעבוד אל מול אדם שתפקידו לחשב את שכר העובדים ולשמור על כל הזכויות הללו באדיקות.

כל הדרכים בהן חשב שכר יעזור לארגון שלכם לצמוחבכל ארגון יש לעובדים תפקיד מהותי ומרכזי בשמירה על תפקוד הארגון והצלחתו העתידית. יש לזכור כי לעובדים ישנן זכויות המעוגנות בחוק ועל המעסיק לעמוד בהן ללא דופי. תשלום שכר שאינו נעשה כשורה לא רק יפגום בתפקודו של העובד, בשל אי-שביעות רצון, אלא גם עשוי להוביל לתביעות משפטיות של ממש אשר עלולות להסתיים בהוצאות רבות לארגון. כדי להימנע מכך על כל ארגון לעבוד אל מול אדם שתפקידו לחשב את שכר העובדים ולשמור על כל הזכויות הללו באדיקות.

קרדיט: FREEPIK

מהי עבודתו של חשב השכר?

כפי שניתן להבין משמו של התפקיד, חשב שכר הוא אדם שתפקידו לחשב את משכורות העובדים בארגון. אך אין מדובר בחשבונאות בלבד, שכן תפקידו גם לוודא כי כל זכויות העובדים המעוגנות בחוק נשמרות. זכויות כמו דמי הבראה, ימי חופשה וימי מחלה, חייבות להיות מתועדות בשכר על פי חוק. בנוסף, חשב השכר הוא זה המדווח לרשויות השונות המפקחות על מיסים וביטוח לאומי.

לא כל אדם יכול להיות בודק שכר, שכן נדרשת הסמכה מעמיקה ובסופה אף יש לעבור בחינה דקדקנית. אם המבחן עבר בהצלחה, יחזיק חשב השכר בתעודה רשמית מטעם הוועד המרכזי של לשכת רואי החשבון בישראל. כמו כן, רק אדם העוסק במקצועות מסוימים כמו עריכת דין, ראיית חשבון, יועצי ועוד, יכולים להתקבל ללימודי חשבות שכר.

חשב שכר – שומר על המעסיקים ועל העובדים כאחד

תפקידו של בודק שכר מביא תועלת רבה גם למעסיקים וגם לעובדי הארגון. מצד אחד, המעסיקים יכולים להיות רגועים שכל החישובים נעשים במיומנות, הדיווחים נעשים בצורה נכונה והכל משולם ומתועד על פי החוק. מהצד השני, גם העובדים יכולים להיות סמוכים ובטוחים שיש מי שעומד על זכויותיהם. כשאין טעויות הקשורות בנושאי שכר, האווירה בארגון בהכרח תהיה טובה יותר ונטולת קונפליקטים, מה שמאפשר למוטיבציה וליעילות לעלות באין מפרע.

הודות לחשב השכר אתם יכולים גם לחסוך

אז ביססנו כי לחשב השכר יש את הכלים להגן על המעסיקים של הארגון ועל העובדים. אך יש לבעל תפקיד זה גם תועלת גדולה מזו למעסיקים. כאשר זה המבצע את הבדיקות התקופתיות הוא בודק השכר, המעסיק יכול לקבל הפחתה משמעותית בתשלומים, דבר שכמובן מועיל ליציבות הכלכלית של הארגון כולו. בנוסף, החישוב של הבודק יהיה מדויק וקפדני יותר, מה שיביא כמובן לא רק למניעת טעויות הפוגעות בזכויות העובדים, אלא גם למניעת טעויות הגורמות להוצאות מיותרות.

לסיכום, אין זה משנה אם הארגון הוא קטן, בינוני או גדול. כל עוד מועסקים בארגון עובדים, אין כל ספק כי יש להעסיק גם חשב שכר. כתוצאה מכך יוכל הארגון ליהנות מרווחים גדולים, לא רק ברמה הכלכלית אלא גם ברמה המשפטית וכמובן גם ברמת יחסי האנוש.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה