צילום : pixabay

ביטוח חובה

כמובם משמו, לפי החוק יש לעשות ביטוח חובה לכל רכב. ביטוח כזה מכסה את כל ההוצאות הרפואיות, פיזיות ונפשיות, באם אלו ייגרמו לנהג או נוסעי הרכב בשל תאונה. עוד יינתן פיצוי על אובדן השתכרות עד לפי שלוש מהשכר הממוצע במשק ופיצויים על כאבים שנגרמו עקב התאונה עד לגובה של 150 אלף ש"ח. בשום מצב אין לנהוג ברכב שאינו מבוטח לכל הפחות בביטוח חובה.

ביטוח צד ג'

setImageBanner('05e7419c-494b-4acf-b76f-1fad8bfd6079','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80);

פוליסה זו מבטחת את נהג הרכב באם יגרום לנזק לרכב אחר או לכל רכוש (מבנה, גדר וכיו"ב). אף על פי שהחוק לא מחייב רכישת ביטוח זה, הוא נפוץ מאוד וגם מומלץ ביותר. גרימת נזק יכולה להתרחש ברגע של היסח דעת גם ללא כוונת זדון ואינכם רוצים להיתבע ללא גב ביטוחי ולהיות מחויבים בסכומים גבוהים שתתקשו לעמוד בהם.

ביטוח מקיף

בנוסף לשתי האפשרויות לעיל, ביטוח מקיף יבטיח פיצוי גם אם רכבכם יינזק בתאונה או בשל סיבה אחרת (שריפה, חבלה, הצפה ואף כתוצאה מאסון טבע) כמו כן בעת רכישת ביטוח זה תזכו גם לפיצוי אם רכבכם נגנב. יש לדעת כי ביטוח מקיף לא מכסה תיקונים ועלויות שנגרמו מבלאי אולם כן יכסה תאונות שנגרמו בשל חלק בלוי. ביטוח זה הוא כמובן הנרחב ביותר ולכן גם היקר ביותר.

הביטוח המתאים לכם וחסכון בעלות

בעוד אסור לנהוג על רכב ללא ביטוח חובה וגם ביטוח צד ג' הוא לא יקר ביחס לסכנה הטמונה בלנהוג בלעדיו, ביטוח מקיף כדאי שכן גניבת רכב היא פשע נפוץ במיוחד וידוע שאין מנגנון הגנה או אזעקה שלא ניתן לפיצוח.

בבואן לקבוע את מחיר הביטוח משקללות החברות את גיל הנהג ושנות הוותק שלו, מספר התביעות הביטוחיות שהגיש בעבר, אמצעי ההגנה שמותקנים ברכב (כריות אוויר, מערכת התרעה על סטייה בנתיב וכדומה), נפח המנוע ועוד. על מנת לקבל את המחיר הטוב ביותר עבורכם מומלץ ביותר לערוך סקר שוק בין החברות השונות ולקבל מספר הצעות מחיר.

דעו כי בעוד פוליסות ביטוח החובה הינה אחידה, המחיר יכול להשתנות בין החברות השונות. באופן דומה גם פוליסות הביטוח המקיף בעלות נוסח בסיסי אחיד כלומר חברות הביטוח לא יכולות לגרוע תנאים מהמבוטח אך כן להוסיף כיסויים על מנת למשוך לקוחות.

גם לאחר סקר השוק הרשו לעצמכם להתמקח מול חברת הביטוח ולאתר היכן תוכלו להפחית את העלות הכוללת (למשל הנחה עבור נהג זהיר – שלא נרשמו לחובתו דו"חות תנועה, לא תבע מעולם או לא היה מעורב בתאונה).