מחפש קורס פסיכומטרי? צריך לעבור את ה-700? קרא את המאמר שיעזור לך לקבל מידע לגבי מבחן הפסיכומטרי: מה חשוב לדעת כאשר בוחרים קורס פסיכומטרי מבין המכונים השונים; על מה נבחנים; למה ממוצע הציונים של תלמידים כל כך נמוך, כ-534, לפי פרסום המרכז הארצי; וקרא חוות דעת של תלמידים על מנת למקסם את הסיכויים שלך להצליח בבחינה כבר בפעם הראשונה

depositphotos

מידע על מבחן הפסיכומטרי

הבחינה הפסיכומטרית היא כלי שנועד לסייע למוסדות ללימודים גבוהים למיין ולסנן מועמדים. בשילוב עם ציוני הבגרות נתונים אלו הוכחו כיעילים בכל הנוגע לניבוי הצלחתו של מועמד בלימודי התואר הראשון. הציונים נעים בין 200 ל-800, והציון הממוצע הארצי נמצא באזור ה-534. כיום קיימות דרכים רבות להתכונן לבחינה ולשפר את הציון בין אם באופן עצמאי ובין אם דרך קורס פסיכומטרי, אבל הבחירה המועדפת על רבים היא עדיין מפגשים פרונטליים עם מורה בכיתה באחד ממכוני ההכנה הרבים שמציעים קורס פסיכומטרי.

 

setImageBanner('fcdb3572-0c24-46a7-864c-25b433282843','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,37984);

אז מה חשוב לדעת כאשר ניגשים לבחור קורס?

ההיצע בשוק כיום של קורסי פסיכומטרי מגוון וכך גם המחירים. השוני בין הקורסים יכול להיות עצום, כאשר הקריטריונים העיקריים שמומלץ להביא בחשבון הם ותק המכון, גודל הכיתות, איכות הספרים ורמת ההוראה. נוסף על כך ישנם עוד קריטריונים, כמו מיקום, מחיר ומשך הקורס, שצריכים להתאים לתלמיד. לכל מכון יש יתרונות וחסרונות. מכון יוקרתי יותר מתהדר בדרך כלל במורים בעלי עשרות שנות ניסיון, אך לעתים מחירו הגבוה ומספר התלמידים הגבוה בכל כיתה עלולים להרתיע נבחנים, שיעדיפו דווקא מכון פחות מוכר שבו יש קבוצות קטנות יותר. בכל מקרה, כדאי לעשות סקר שוק, לברר עם חברים ולקרוא ביקורות. ברוב המכונים יועץ המכון יעשה מאמץ לרשום את התלמיד כבר בשיחה הראשונה – זהירות, פחות מומלץ! המון תלמידים ניגשים למבחן הפסיכומטרי פעמיים! מומלץ תחילה ללכת לשיעור ניסיון, להתרשם מהמכון, ממבנה הקורס ומהכלים הנוספים שיש לבית הספר להציע, ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

על מה נבחנים?

הבחינה הפסיכומטרית עוסקת בשלושה תחומים עיקריים. כמותי – חלק הבודק ידיעה בתחום המתמטיקה ברמת תיכון, לרוב ברמה ובחומר של פחות מ-3 יחידות לימוד. מילולי – חלק שעוסק בהיגיון, הבנה והיסק ובידיעת השפה העברית. לחלק זה נוספה בעשור האחרון גם מטלת כתיבה. החיבור הוא החלק היחיד בבחינה כולה שאינו במתכונת מבחן אמריקאי. בתחילת כל בחינה פסיכומטרית כותבים הנבחנים חיבור עמדה בנושא כלשהו, בדרך כלל נושא אקטואלי ושנוי במחלוקת במידה מסוימת. שאר השאלות ששייכות לחלק המילולי עוסקות במה שהוזכר קודם וכולן ללא יוצא מן הכלל (כמו כל שאר הבחינה) במתכונת של מבחן אמריקאי. אנגלית – החלק השלישי עוסק בשפה האנגלית ובודק בעיקר כישורי קריאה ואוצר מילים.

איך משפרים את הציון

על מנת לעזור לכל תלמיד למקסם את התוצאה בבחינה התייעצנו עם מור קורן, בעל בית ספר לפסיכומטרי, שמשתף: "הרעיון המרכזי שעומד מאחורי המבחן של המרכז הארצי הוא לחזות את יכולת התלמיד להתמודד עם לימודים אקדמיים. השאלות בבחינה לא קשות, הקושי העיקרי הוא הזמן. לכל תרגיל בממוצע יש פחות מדקה. על מנת להצליח לסיים 8 פרקים ברצף, כשלכל שאלה יש פחות מדקה, יש לפתור מגוון רחב של שאלות דומות למבחן האמיתי כך שברגע האמת התלמיד יֵדע לפתור את התרגיל בדרך הכי קצרה. לפתור שאלות ב-2 דקות רוב התלמידים יצליחו. בנוסף, חשוב מאוד לתרגל בעזרת ערכה של ספרים שרמת השאלות בה דומה בסגנון ובקושי לשאלות של המבחן הסופי, אחרת הלימוד הרבה פחות אפקטיבי".

מה בודקים לפני שנרשמים?

בחירת הקורס צריכה להיות מושכלת ולכלול תחקיר קצר. משך הקורס הוא אחד הקריטריונים – משך קורס מקובל הוא שלושה חודשים. תקופה קצרה יותר עלולה להיות אינטנסיבית ולחוצה מדי, ותקופה ארוכה יותר – להביא לעייפות ולשחיקה. גודל הכיתה הוא מדד נוסף שצריך להתאים לאופיו של הנבחן. יש מי שמעדיף כיתה גדולה בשביל יצירת קשרים ויש תלמידים שיעדיפו כיתה קטנה יותר שמאפשרת התבטאות חופשית יותר, קשר ישיר יותר עם המורה, יותר שקט ופחות גירויים מהסביבה. מומלץ לכל נבחן ללכת למכון עצמו כחלק מהבדיקה שהוא עורך, על מנת לקבל תמונה מלאה ולהבין מה בדיוק המכון מציע. מומלץ באותה העת להתרשם מאיכות הספרים ולבקש לראות ציונים של תלמידים ממועדים קודמים.

חוות דעת על קורסי פסיכומטרי

אין כמו המלצה חמה של חבר שהמליץ על קורס או התרשמות אמיתית שניתן לקרוא באמצעות חוות דעת של גוגל. חיפשנו ביקורות בכמה בתי ספר והופתענו לגלות שחלקם לא מציגים שום ביקורת. הופתענו לטובה ממספר ביקורות חמות שנכתבו על בית הספר של מור קורן. אנחנו מביאים כאן ביקורת של תלמידה בשם אלינוי, שלמדה במכון: "גם אני לומדת אצל מור קורן פסיכומטרי! 10  סיבות מדוע זה הקורס הכי טוב:
10 תלמידים בכיתה, 9 שעות לימוד ביתיות עם כמות מספקת של שיעורי בית!  8 ספרים ברמה הכי גבוהה שיש! 7×100 =700 ממוצע הפסיכומטרי של תלמידי הקורס! 606×10= שניות לפתרון תרגיל – הקניה ולימוד כיצד! 5×4 =20  תרגילים בנושא בשיעור, יותר מ-4 שעות לכל למפגש,
3 פעמים בשבוע, 2 מורים תותחים עם יחס אישי מדהים,  1מור קורן האיש והאגדה!
קורס מספר 1! ללא ספק הכי טוב שתמצאו♡  מומלץ בחום!"  

לסיכום: בבחירת קורס פסיכומטרי כדאי להתחשב בכמה שיותר גורמים, כמו משך הקורס, מספר התלמידים בכיתה, מי המורה שילמד את הקורס, רמת ספרי הלימוד והכי חשוב – הציון הסופי. בדיקה מעמיקה תעזור לך למקסם את הסיכוי להצלחה בבחינה. אל תתפשר על העתיד שלך והירשם לקורס הפסיכומטרי הטוב ביותר!

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה