צילום : pixabay

במידה ובשל רשלנות רפואית כלשהי, חל איחור בגילוי סרטן צוואר הרחם, אשר הוביל להשלכות כאלו ואחרות על האישה אשר חלתה, הרי שכדאי מאוד לפנות לעורך דין העוסק בתחום רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם ולהיעזר בשירותיו עבור הגשת תביעת רשלנות רפואית כנגד הגורם או הגוף הרפואי אשר בגינו חל עיכוב בגילוי סרטן צוואר הרחם אצל האישה.

סרטן צוואר הרחם- במה מדובר

סרטן צוואר הרחם הינו סרטן המצוי בתאי האפיתל. סרטן זה קרוי קרצינומה והוא מתפתח בשל הדבקות בנגיף הפפילומה. התסמינים לסרטן צוואר הרחם בתחילה הם סימנים קלים כגון: הופעת דימום וגינאלי וכאבים בעת קיום יחסי מין. תסמינים מתקדמים יותר של סרטן צוואר הרחם, גובלים בתופעות גופניות שונות כגון: כאבי אגן, כאבי גב, שברים באגן, דימום וגינאלי כבד, דליפת שתן, חוסר תאבון, עייפות, ירידה במשקל ועוד. בשלב זה הסרטן יכול לשלוח גרורות לבטן, לאגן ולריאות. עם הופעת תסמינים ראשוניים שיכולים להעיד את סרטן צוואר הרחם, הרי שחשוב מאוד לשלוח את האישה לבדיקה הקרויה: בדיקת פאפ. בדיקת פאפ הינה בדיקה אשר במהלכה נלקח משטח מצוואר הרחם, הנשלח לבדיקת מעבדה. במידה ובדיקה זו חוזרת עם תוצאה חריגה, הרי שהאישה תשלח לבצע ביופסיה של צוואר הרחם, על ידי בדיקת צוואר הרחם באמצעות מכשיר מיוחד ושימוש בחומצה מיוחדת שתפקידה היא לצבוע חלקים חריגים בצוואר הרחם, אשר יכולים להעיד על גידול.

setImageBanner('b42f4fd0-a760-4dd5-946b-5a0775f01116','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80);

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון צוואר הרחם- מתי זה רלוונטי

אבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם הוא דבר חשוב מאוד. מדובר בסוג גידול אשר מתפתח באופן איטי והדרגתי ולא פעם, ניתן לאבחן את הגידול בצוואר הרחם עוד בטרם הוא הופך לגידול סרטני. במקרה של אבחון מוקדם, ניתן לצרוב את התא אשר יכול להתפתח לתא סרטני בצוואר הרחם ולמנוע השלכות חמורות לאישה אשר תחלה במחלה זו. כמו כן, אינו דומה אבחון של סרטן צוואר הרחם אשר איננו שלח גרורות לאיברים אחרים, לאבחון של גידול בצוואר הרחם אשר כבר הספיק לשלוח גרורות.

איחור באבחון סרטן צוואר הרחם, יכול לגרום להשלכות חמורות מאוד לאישה אשר איננה נשלחה לבדיקה רלוונטית לאבחון סרטן זה בזמן. ההשלכות הללו יכולות לגבול בכריתת איברי הרבייה של האישה כולל הרחם, דבר אשר יפגע ביכולתה של האישה להרות בעתיד, לתופעות לוואי חמורות של טיפולים לסרטן זה ובמקרים חמורים אף למוות. בגל מקרה שבו בשל רשלנות של גורם רפואי אישה איננה מגלה בזמן שהיא חולה בסרטן צוואר הרחם, הרי שכדאי מאוד שתפנה לעורך דין מקצועי ומומחה בתחום רשלנות רפואית באבחון סרטן צוואר הרחם, אשר יסייע לה לקבל את הפיצוי המגיע לה.

 

 

לשם הגשת תביעת רשלנות רפואית על איחור באבחון סרטן צוואר הרחםעורך הדין ישיג חוות דעת רפואית של מומחה בתחום הגניקו-אונקולוגי, אשר יפרט מה הייתה הרשלנות ואיזה נזק נגרם כתוצאה מאותו איחור. בית משפט יכמת את הנזק שנגרם וייתן פיצוי בגינו ובנוסף גם פיצויים בגין כאב וסבל ורכיבים נוספים שאינם ניתנים לכימות. ניתן להגיש תביעה עד 7 שנים ממועד גילוי סרטן צוואר הרחם. הפיצויים נעים בד”כ בין מאות אלפי ש”ח למיליוני ש”ח במקרים של נזק כבד במיוחד