יחצ

כמו בכל בית בישראל

בכל פעם שיש חופשות בגני הילדים ובבתי הספר, בין אם מדובר על החופש הגדול, חופשות של חגים או אפילו ימי שבת, הורים רבים מחפשים אחר הדרך הטובה ביותר להעביר את ימי החופש בחיק המשפחה. יש שיבחרו לצאת לחופשה בארץ או בחו"ל, יש מי שייהנו מזמן איכות משפחתי בבית ויש מי שיחפשו אחר אטרקציות קרובות לבית, מהן ניתן להעביר בכיף שעות ספורות ולחזור אל המקום המוכר והאהוב – הבית.

הבעיה

כל מי שיש לו ילדים יודע, שהחופשות של הגנים ובתי הספר באות לידי ביטוי, בין היתר, בבור עמוק בכיסים. מעבר לעובדה, שההורים לוקחים ימי חופש מהעבודה, ולעתים אף מזעיקים את הסבא, הסבתא, הדוד והשכנה, הם נאלצים גם לשלם על אטרקציות לילדים וזהו עוד לא האתגר האמתי.

לשבור את הראש

האתגר הגדול באמת הוא למצוא בכל פעם מחדש, לעתים אף בכל שבוע מחדש, אטרקציות מתאימות לגילאי הילדים ואם אפשר שגם יהיה להן ערך מוסף, מה טוב! יש פעמים, שבהן נסיעה למקום רחוק ואף לינה מחוץ לבית, מהווה אטרקציה בפני עצמה ולפעמים, ובעיקר בשבתות וחופשות קצרות, הרבה יותר קל ונוח למצוא פעילות נחמדה עם הילדים במקום קרוב לבית, שלא דורש נסיעה ארוכה והיערכות מיוחדת.

לחובבי הטבע

לפעמים לא צריך להרחיק לכת כדי ליהנות עם הילדים בחופשה, ובעיקר כאשר יש מזג אוויר נעים. למעשה, אפשר פשוט לצאת מהבית ולנסוע לחוף הים הקרוב, לערוך פיקניק נעים ומגבש בחיק הטבע, ליהנות מהמגוון הרחב של הפארקים ברחבי הארץ וכמובן, ניתן גם לצאת לטיול במסלולי הטיולים השונים והמגוונים שיש באיזור המרכז והם לא פחות מרהיבים ביופיים מאלו של הצפון והדרום.

סתם לשם גיוון

תאמינו או לא, אבל טיול רכבות ברחבי הארץ הוא אטרקציה נפלאה לילדים ובעיקר לצעירים שבהם. ניתן לעלות על רכבת בתחנה הקרובה לביתכם ופשוט לנסוע. בדרך ניתן ליהנות מהאווירה המיוחדת של הרכבת ומהנוף הנשקף מחלונותיה. ניתן להחליט על יעד מסוים ולבקר באטרקציה בקרבת מקום, או פשוט להגיע ליעד מסוים, לאכול בו ארוחת צהריים מפנקת, להסתובב קצת במקום ולחזור הביתה.

לאוהבי השקט

אטרקציות לילדים לא חייבות להיות מלאות באדרנלין ובהחלט יכולות להיות בעלות משמעות! לדוגמה, ניתן לבקר במוזיאונים השונים, המציעים תערוכות ופעילויות ייעודיות לילדים. במהלך ביקור כזה, הילדים ייהנו מהאווירה ומהאפשרות ללמוד ולהרחיב אופקים בדרכים לא קונבנציונליות. פעילויות אלו מציעות לילדים אפשרויות העשרה במגוון רחב של נושאים ותחומים בזמן שאנו - ההורים, נמצאים לידם ומרחיבים מעט גם את הידע שלנו תוך צפייה בחיוך שעל פני ילדינו.