איש העסקים יואל דוידי, הבעלים לשעבר של המקומונים "קול אשקלון", "סקופ (נרכש לאחרונה)" ואתר האינטרנט "אשקלון 10", מכחיש שהם נרכשו כדי להוריד את הביקורת כלפי ראש העיר המושעה, איתמר שמעוני. שמעוני היה אמור לשלם פיצויים לשתי נשים. הוא גייס את הכסף באמצעות יואל דוידי, כך על פי כתב האישום שהוגש בתחילת השנה, ובו נכתב שהיו יחסים בינהם של תן וקח, במסגרת זו נטען בכתב האישום ששמעוני קידם את האינטרסים של דוידי ובתמורה העביר לו דוידי מאות אלפי שקלים וגאד שיהיה לשמעוני כיסוי חיובי בכלי התקשורת ששייכים לו. 

דוידי מואשם יחד עם שמעוני בקבלת טובות הנאה מעצם קניית אתר "אשקלון 10" והשבתתו מפעילות.

עד הקנייה היה האתר ביקורתי ביותר כלפי שמעוני. לפי החשד רכישת כלי התקשורת והפסקת הסיקור הביקורתי הם מרכיב קריטי בעבירת השוחד.

בתגובה שהגיש דוידי בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, באמצעות עורכות-הדין נוית נגב, יאנה פוגל-סלוצניק ודפנה שטינברג, מכחיש איש העסקים את האישומים נגדו.

"דוידי כופר מכל וכל בטענה כאילו נתן שוחד לאיתמר שמעוני. הצגת הדברים בכתב האישום כאילו בין דוידי לבין איתמר שמעוני התקיים 'קשר מושחת של תן וקח', וכאילו נעשה שימוש בעסק התיווך של עופר שמעוני כמסווה להעברת כספים לעופר שמעוני בקשר עם תפקידו הציבורי של איתמר שמעוני ועל מנת להטותו למשוא פנים – חסרת יסוד ואין בה כל ממש. כמו כן, הצגת הדברים בכתב האישום כאילו דוידי רכש את המקומון 'קול אשקלון' במסגרת אותה 'מערכת יחסי התן וקח' בינו לבין איתמר שמעוני, ודאג 'לסיקור תומך ואוהד' לאיתמר שמעוני, וכאילו נתן לו טובת הנאה באמצעות רכישת והשבתת אתר האינטרנט 'אשקלון 10' – חסרת יסוד ואין בה כל ממש".

דוידי מסביר בתגובתו לבית המשפט שהוא עסק שנים בהפצה של עיתונות ארצית ומקומית. לטענתו  "הוא בחן, עוד טרם נבחר איתמר שמעוני לראשות העיר, אפשרות להחזיק בעיתון מקומי. על רקע זה, רכש דוידי את המקומון 'קול אשקלון' ובהמשך את אתר האינטרנט 'אשקלון 10'". לגבי כל יתר הטענות שמועלות בכתב האישום ביחס לכלי התקשורת שרכש, כאילו דאג לסיקור חיובי במקומון, כאילו ידע שהעסקה לרכש האתר אינה כלכלית וכאילו ביקש מראש העירייה לצמצם את היקף המודעות במקומון מתחרה, דוידי מציין בתגובתו כי הוא אינו מודה במיוחס לו. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו