הוספת חלופות להנפקת רישיון אמורה להקל ולו במעט על העומס הרב הקיים בסניפי משרד הרישוי, שבהם צובאים אנשים רבים על פתח הסניף ומצטופפים בתוכו, כשהם נאלצים להמתין זמן רב לתורם. החל מספטמבר ניתן להנפיק רישיון בכל 700 סניפי הדואר בישראל.

בנוסף, שר התחבורה הורה על הענקת פטור ממבחן נהיגה למי שמחזיקים בידם רישיון נהיגה זר. הם יוכלו לקבל רישיון נהיגה קבוע באמצעות הצגת רישיון זר אם הוא בתוקף לחמש שנים לכל הפחות. פטור יינתן גם לנהגים שמלאו להם יותר מ40 שנה מבדיקות ראייה כתנאי הכרחי לחידושו של רישיון הנהיגה.  חובת הדיווח על בעיות רפואיות תוטל מעתה על רופאי המשפחה.

אין ספק כי מדובר לא רק במהלך טכני חשוב ומועיל אלא לא פחות מאשר במהפכה. האפשרות להנפיק רישיון במאות מקומות בכלל ומחוץ לסניפי משרד הרישוי בפרט צפויה לגרום לשינוי היחס של נהגים רבים כלפי משרד הרישוי. מעתה ואילך הוא לא יזוהה עוד כמקום שבו פוקעת סבלנותם של אנשים ומתרופפים העצבים. סביר להניח כי יפחת גם מספרם של המתנהגים באלימות בכלל והמקללים בפרט (וההיפך...).

מהפכה מחויבת המציאות

 המהפכה התרחשה בזמן, יש יגידו מאוחר מדי. העומס בסניפי משרד הרישוי הפך כבד משאת, בלתי נסבל. היה הכרח למצוא פתרון כדי לאפשר לאנשים לנתק את תלותם במספר קטן של סניפים ולאפשר להם להוציא רישיון סמוך למקום מגוריהם. בכל הם חוסכים זמן וכסף, שני משאבים יקרים ביותר לכל אדם.

ומאחר שאנחנו עוסקים בתחום הרכב בכלל והרישיון בפרט זה המקום להדגיש את החובה לשאת אתכם לכל מקום שאליו אתם נוהגים רישיון בעל תוקף. כדאי ומומלץ גם להצטייד מבעוד מועד בטלפון של עו"ד תעבורה למקרה שבו תיעצרו חלילה על ידי שוטר או תהיו מעורבים בתאונת דרכים, במיוחד אם אתם אשמים על פניו בגרימתה.

עו"ד תחבורה עשוי לסייע לכם במצב הקשה שלתוכו אתם עלולים להיקלע ולייצג אתכם במשפט, לפטור אתכם מהרשעה ואף מעונש לאחריה, במידה שההרשעה נותרת על כנה.

בשעה טובה הוצאת או חידשתם רישיון. אתם ודאי יודעים כי אתם נדרשים לנהיגה מתונה, זהירה ואחראית וכי "אם שותים לא נוהגים", וכי גם במקרה הגרוע ביותר – עברתם עבירת תנועה חמורה, זה לא סוף העולם. צלצלו לבעל מקצוע מומלץ, עו"ד תחבורה, והיו אופטימיים: הוא ודאי ימצה כל סיכוי למצוא נסיבות מקלות שיסייעו לכם לצאת בעונש קל או בלא עונש בכלל.