חיבוק חם לקשישי אשקלוןהקרן לידידות מחלקת מענקי חימום ושמיכות לקשישים באשקלון

יחצ

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין, מחלקת בימים אלה מענקי חימום ושמיכות פוך חמות לקשישים באשקלון. המענקים מחולקים ישירות לקשישים המתקיימים רק מקצבאות הביטוח הלאומי ומקבלים סיוע חודשי מהקרן לידידות במזון, תרופות והפגת בדידות במסגרת התכנית "בכבוד ובידידות".
החלוקה באשקלון מתבצעת במסגרת מבצע ארצי שנקרא "מחממים בידידות" בו הקרן מעניקה מענקי חימום ושמיכות ל- 22 אלף קשישים ברחבי הארץ באמצעות מאות מתנדבים.
ביום רביעי, 31.1.2018, יצאו מתנדבי הקרן לידידות לחלק את השמיכות והמענקים לקשישים בעיר ולהפיג מעט את בדידותם.
נשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין: "חוסנה של חברה נמדד באופן בו היא מטפלת בחוליות החלשות ביותר בתוכה. מאות אלפי קשישים בישראל סובלים ממחסור כלכלי חריף ואינם מסוגלים לכסות את הוצאותיהם החודשיות. בחודשי החורף מצוקת הקשישים מחריפה ורבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות".
פסיה טגניה, רכזת מרחב אשקלון והסביבה בקרן לידידות: "אני רוצה להודות מקרב לב לראש צוות המתנדבים של מרחב אשקלון והסביבה- הלה כהן, על הסיוע להוצאת מבצע המחממים לפועל, למתנדב היקר שלנו- יואב, שנותן מזמנו ללא תנאי, לצוות המתנדבים המקסים שלנו על העשייה והרצון לתרום, לאנשי עיריית אשקלון על שיתוף הפעולה לאורך כל השנה למען האוכלוסיות המוחלשות בעיר, על הסיוע להפגת בדידותם של הקשישים והרצון להם עזרה. מצב הקשישים באשקלון ובכל הארץ מחייב את כולנו להתגייס ולעזור ואני קוראת לכל תושבי אשקלון להצטרף אלינו לפעילות".
תושבי לוד המעוניינים להצטרף להתנדבות למען הקשישים בחורף ובמשך כל השנה מוזמנים לפנות למוקד הקרן לידידות בטלפון *9779 או בדף הפייסבוק של הקרן לידידות או באתר www.yedidut.org.il.

הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן ,הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של אוהבי ישראל שאינם יהודים ברחבי העולם, מסייעת לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, פועלת לעידוד העלייה והקליטה, מסייעת למאות אלפי יהודים נזקקים ברחבי העולם ומשקיעה ברווחת אזרחי ישראל ובביטחונם בשעת חירום. במהלך 17 שנות פעילותה בארץ, גייסה הקרן מעל לארבעה מיליארד שקלים למאות פרויקטים חברתיים בישראל וברחבי העולם.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה