המפגש המרגש בין הסטודנטים לבין יוצאי אתיופיהסטודנטים לעבודה סוציאלית מהמכללה אקדמית אשקלון, בביקור בחווה חקלאית  של קשישים יוצאי אתיופיה באשקלון

יח"צ

סטודנטים מהמכללה האקדמית אשקלון, ערכו בשבוע שעבר  סיור לימודי בחווה חקלאית של קשישים יוצאי אתיופיה בשכונת גן הוורדים בעיר, במסגרת הקורס עבודה קהילתית של ביה"ס לעבודה סוציאלית במכללה.
הסיור הלימודי נערך ברוח חג העצמאות וביוזמת הסטודנט טסמה סטוטאו, העושה הכשרה מעשית במקום, במסגרת עמותת הנני. במהלך הסיור נחשפו הסטודנטים לפעילות הקשישים בחווה החקלאית, שמעו על עבודת החקלאות, הגידולים התוצרים והמאכלים המסורתיים של העדה. 
הקשישים שהתרגשו מהביקור החם, סיפרו על החיבור בין העבר באתיופיה לבין הווה בישראל, הזיקה לארץ ישראל, שימור המסורת ותחושת הסיפוק שהם מקבלים מהפעילות בחווה.  את הסיור חתמו הסטודנטים בטעימות מהמאכלים המסורתיים של העדה.
ד"ר נוית בן צור מנחת הקורס הודתה למארחים על הביקור המרגש ואמרה "הסטודנטים נחשפו היום לפעילות ולתרבות של יוצאי אתיופיה, הודות לחווה החקלאית שהם מפעילים במקום. שימור המסורת הוא ערך חשוב, ואני שמחה שהסטודנטים זכו לביקור החשוב הזה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה