"יש לפתור לאלתר את בעיית התורים בכניסה לבניין קריית הממשלה"ראש העיר, איתמר שמעוני, פנה למשרד המשפטים לפתור את בעיית התורים. ממשרד המשפטים נמסר כי הפנייה הועברה לטיפול הנהלת בתי המשפט ורשות האכיפה והגבייה; "אני משוכנע כי בדיקה בשטח תעלה פתרונות יצירתיים שיסייעו למנוע מראות של מאות ממתינים מחוץ למבנה", אמר ראש העיר

 ראש העיר, איתמר שמעוני, שיגר השבוע מכתב למנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, בנושא בעיית התורים בפתח בניין קריית הממשלה באשקלון.

 במכתב מתאר ראש העיר את המצב הבלתי נסבל בו מוצאים את עצמם, מידי יום, מאות מתושבי העיר כשהם נאלצים לעמוד במשך שעות ארוכות מחוץ לבניין, על מנת לעבור בידוק בטחוני, טרם הכניסה.

 "בשל מספרם הגדול של משרדי הממשלה הנותנים שירות במקום, מתנקזים למבנה מידי יום עשרות אלפי פונים מידי יום. הדבר יוצר עומס בלתי נסבל בכניסה למבנה ותורים ארוכים של ממתינים הגולשים בשעות העומס אל מעבר למדרכות ולכביש הסואן הסמוך למקום. מבדיקה שערכתי התברר כי אחד הגורמים המרכזיים לתורים הארוכים המשתרכים בפתח המבנה, הוא לא רק עומס המבקרים במקום, אלא הליך הבידוק הביטחוני שכל המבקרים נדרשים לעבור בכניסה לשם. בין אם הם זקוקים לשירותי משרד המשפטים או לשירותים אחרים בבניין".

 ראש העיר ציין כי אינו מפחית מחשיבות הבדיקה הביטחונית אך הציע לבחון מספר פתרונות. "אני סבור כי יש מקום לבחון אפשרות להציב את עמדות הבידוק במיקום אחר או לחלופין להגדיל את מספרן, על מנת להקל במעט על העומסים הנוצרים שם, כמעט מידי יום".

 "אני משוכנע כי בדיקה של אנשי המקצוע של המשרד בשטח תעלה פתרונות יצירתיים שיסייעו

למנוע מראות של מאות ממתינים מחוץ למבנה. אשמח אם תמצאי לנכון להיכנס לעובי הקורה ולתת מענה ראוי לאלפי תושבים הפוקדים מידי יום את המקום, ונושאים עיניהם אלינו על מנת שנמצא עבורם פתרון".

 היום (שלישי) קיבל ראש העיר מכתב, מלשכת המנכ"לית, המאשר העברת הטיפול בנושא לגורמים הרלוונטיים בהנהלת בתי המשפט ובהנהלת רשות האכיפה והגבייה, מהם יקבל, באופן ישיר, מענה לפנייה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה