פרוייקט חדש מקרב בין בני נוער לקשישים ניצולי שואה באשקלוןמפגש מרגש ומיוחד התקיים אמש, שלישי (20.1.15), בין קבוצת בני נוער מתנדבים לניצולי שואה במועדון 'נשר' בעיר

 במפגש נכחו סגן ראש העיר, אלכס סולטנוביץ, ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק הנוער, תומר גלאם, מנהל אגף החינוך, יצחק בריגה, מנהל אגף תרבות נוער וספורט, נמרוד גלנטה, מנהלת האשכול לרווחת הקשיש, אריאלה סדון, מנהלת המחלקה לבתי ספר יסודיים, דניאלה כהן, יו"ר עמותת אלק"א, משה סבג, נציגת קרן ברט כהן, ליאת הירש משרקי, מנכ"ל איחוד והצלה, משה טייטלבוים, בני נוער מתנדבים ועוד.

 פרוייקט ניצולי שואה

כזכור, לפני כחודש הקימה מנהלת המחלקה למנהיגות והתנדבות בעיריית אשקלון, דפנה עמירה ביטון, קבוצת בני נוער שתעבור הכשרות בהגשת עזרה ראשונה על ידי נציגי 'איחוד והצלה' ובתיעוד סיפורי חיים של ניצולי שואה על ידי נציגי מוזיאון 'יד ושם'. ההכשרות מתקיימות במועדון 'נשר' בהנהלתו של אלי גבייה ובסיומן בני הנוער יקבלו אמצעי מכשור רפואי ויגיעו מידי שבוע לבתי הקשישים וניצולי השואה בכדי לקחת פרמטרים רפואיים כמו לחץ דם, דופק, סטורציה, סוכר ועוד.

 

אותם פרמטרים יישלחו בזמן אמת לרופאי 'איחוד והצלה' ובמידה ויהיו ממצאים חריגים יפנו את הקשיש לקבלת טיפול רפואי ובמקרים חמורים גם יזמינו עבורו אמבולנס. לאחר הבדיקה הרפואית, בני הנוער יתארחו אצל הקשישים, ישוחחו איתם ויתעדו את סיפור חייהם. לצד ההכשרה המקצועית עוברת הקבוצה גם פעילויות חברתיות וסדנאות העצמה. את הקבוצה מלווים ומדריכים אלון טננבאום וליטל חורמין מעמותת 'דרור'.

 פרוייקט ניצוולי שואה

ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק הנוער, תומר גלאם, אמר במפגש: "אני נרגש לראות את בני הנוער יושבים יחד עם ניצולי השואה, שומעים את סיפור חייהם ולומדים מהם על הישרדות וגבורה. אני גאה להיות מחזיק תיק הנוער ולדעת שיש לנו נוער מסור, אכפתי ואחראי. המיזם הוא חשוב מאוד, במיוחד בעיר כאשקלון שהיא למודת מצבי חרום. אנו זקוקים לבני הנוער שישמרו על הקשר עם קשישי העיר, יבינו מהם צרכיהם וידעו להעביר את הדברים לגורמים המתאימים ברשות. ראש העיר, איתמר שמעוני, שולח את ברכתו למיזם והוא מאמין שבני הנוער וקשישי העיר ייתרמו רבות האחד לשני".

 

סגן ראש העיר, אלכס סולטונוביץ שנכח גם הוא במפגש ברך ברוסית והסביר את חשיבות הפרויקט עבור הקשישים דוברי הרוסית. בהמשך הודו גם מנהל אגף החינוך, איציק בריגה, שברך על ערכי הנתינה והאחריות, מנהלת האשכול לרווחת הקשיש, אריאלה סדון, שסיפרה על

 

 

 

 

המיזמים השונים בהם בני הנוער מקיימים פעילויות יחד עם בני הנוער, ןמנהל אגף תרבות נוער וספורט, נמרוד גלנטה, שהודה לבני הנוער המתנדבים על המעורבות הגבוהה שהוא מגלה ולקשישים על המוכנות שלהם לשתף את בני הנוער.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה