מנשקים ונוסעים בכרמיםמיזם 'נשק וסע' יצא לדרך גם בבית הספר 'מעלה כרמים'

נשק וסע בבית הספר "כרמים" השבוע יצאה לדרך תכנית 'נשק וסע' של המטה העירוני לבטיחות בדרכים באגף החינוך גם בבית הספר 'מעלה כרמים' בעיר. במסגרת התכנית יתנדבו בכל בוקר שלושה הורים, לבושים אפודים זוהרים, ויקבלו את התלמידים כבר בחניית בית הספר. ההורים התורנים יעזרו לילדים לרדת מרכבי ההורים, ובכך ייחסך מההורים הצורך בחיפוש חניה ועצירה במקומות אסורים או מסוכנים.

 תוכנית 'נשק וסע' פועלת בבתי ספר 'כרמים', 'אילנות' ו'בית יחזקאל' ובהמשך צפוי לפעול גם ב'ברנע' ו'בנאות אשקלון'.

במסגרת פעילות המטה לבטיחות בדרכים יבוצעו בקרוב שינויים בהסדרי התנועה ליד בית ספר 'כרמים' ובין היתר ישורטטו על הכביש דמויות של ילדים חוצים במטרה למנוע מרכבים להחנות במקום בשעות העומס כשתלמידים מגיעים לבית הספר או עוזבים אותו בסיום יום הלימודים.

 ממלא מקום ראש העיר, תומר גלאם: "יחד עם ראש העיר, איתמר שמעוני, אני מלווה את המיזם ששם את בטיחות התלמידים במרכז והשאיפה שלנו היא שכל בתי הספר היסודיים באשקלון יאמצו את התכנית. המשתתפים בה מרוויחים מכל הכיוונים, ההורים רגועים, הם לא מבזבזים זמן בפקקים ובחיפוש חניה, התלמידים לא צריכים לעבור בין מכוניות ומגיעים בבטחה לכיתה. אני קורא לכל ההורים לשתף פעולה ולהישמע להורים התורנים".נשק וסע בבית הספר "כרמים"

 

 מנהלת מטה הבטיחות העירוני, רות אטיאס: "מטרת המיזם הזה היא לשחרר את העומסים שנוצרים בצירי התנועה בשעות הבוקר ולוודא שהתלמידים יגיעו לבית הספר בדרך בטוחה ללא סכנות של חציה בין מכוניות נוסעות וחונות . אני רוצה להודות למנהלת בית הספר, גלי פאר, לרכזת הבטיחות ולוועד ההורים, שהחליטו לאמץ את המיזם מתוך חשיבות נושא בטיחות התלמידים, אני קוראת לבתי ספר נוספים להצטרף למיזם" .

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה