תכנית 'אמץ שכונה' תפעל בכל בתי הספר באשקלוןעל פי התכנית, פרי יוזמתו של ראש העיר, כל אחד מבתי הספר התיכוניים בעיר יאמץ שכונה בעיר ותלמידיו יבצעו בה פעילויות שימור, עבודות חקר, ניקיון וטיפוח ופעילויות לילדי הגנים ובתי הספר

ביום שני (15.6) קיים ראש העיר, איתמר שמעוני, ישיבה שבמסגרתה אושרה יוזמה חדשה בשם 'אמץ שכונה'. בישיבה השתתפו ממלא מקום ראש העיר, תומר גלאם, מנכ"ל העירייה, חיים סופר, מנהל אגף שפ"ע, ניסים סוויסה, מנהל אגף תרבות, נוער וספורט, נמרוד גלנטה, מנהלת המחלקה למנהיגות והתנדבות נוער, דפנה עמירה ביטון, מנהל אגף תקציבים, אלון קפאח, ההיסטוריונים, גד סובול ודר' אבי ששון, מנהלת הספרייה העירוני, אליס חמיאס ומנהלת חטיבת התיירות בחברה הכלכלית, אפרת צחור.

 פרויקט 'אמץ שכונה', פרי יוזמתו של ראש העיר, נועדה  לקרב ולחבר את תלמידי בתי הספר התיכוניים לעירם אשקלון, תוך ביצוע עבודות חקר על האתרים ההיסטוריים בעיר, על השכונות הוותיקות, טיפוח הסביבה ועוד. במסגרת התכנית, יחולקו בתי הספר בעיר לשכונות ויעברו סדנה בנושא שימור על ידי המועצה לשימור אתרים. המשימות בהן ייקחו חלק תלמידי בתי הספר מורכבות ממספר פרויקטים פועלים כמו 'אמץ אתר', 'מספרי סיפורים', 'נאמני בריאות', 'בטיחות בדרכים' ועוד. יתר על כן, התלמידים יעבירו פעילויות לילדי הגנים ובתי הספר, יבצעו עבודות חקר על הרחובות והכיכרות בעיר ויקיימו אירועי שיא לניקיון וטיפוח מקומות מוגדרים בשכונה אותה אימצו. שעות הפעילות יהוו חלק משעות תוכנית המעורבות של בני הנוער המתקיימת בפיקוח של משרד החינוך.

 בנוסף, הורה ראש העיר להקים וועדה בראשותו יחד עם סגן ראש העיר, אפי מור, ממלא מקום ראש העיר, תומר גלאם, המשנה לראש העיר והממונה על איכות הסביבה, יורם שפר, מנכ"ל העירייה, חיים סופר, מנהל אגף החינוך, איציק בריגה, מנהל אגף תרבות, נוער וספורט, נמרוד גלנטה, מנהלת המחלקה למנהיגות והתנדבות נוער, דפנה עמירה ביטון, מנהלת חטיבת התיירות בחברה הכלכלית, אפרת צחור וההיסטוריונים ד"ר אבי ששון וגד סובול. הוועדה צפויה להתכנס במהלך הקיץ בכדי לבחור שני אתרים היסטוריים מרכזיים המיועדים לשימור ולגבש תכנית מפורטת. לתכנית אושר תקציב של כ-2 מיליון שקלים מתקציב 2016.  

 ראש העיר, איתמר שמעוני: "תכנית 'אמץ שכונה' תגרום לבני הנוער להתקרב לעיר אשקלון ולהכיר את ההיסטוריה שלה תוך עשייה ותרומה לקהילה. המעורבות של דור ההווה שלנו בשמירה על העבר של העיר יוביל אותנו לעתיד טוב יותר. אני מזמין את ההיסטוריונים, ד"ר אבי ששון וגד סובול למועצת העיר הקרובה, כדי להציג את התכנית בפני חברי המועצה. על פי התכנון, כבר בשנה הבאה יהפכו שני אתרים היסטוריים באשקלון למוקדי תיירות ומשיכה".

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה