יוני סבג, למנהל היכל התרבות החדש "תן צאנס לאשקלונים"קחו סיטואציה- תושבי אשקלון, מוכנים להקריב את נשמתם לאומנות, משקיעים שעות של כתיבה וחזרות שנמשכות אל

קחו סיטואציה- תושבי אשקלון, מוכנים להקריב את נשמתם לאומנות, משקיעים שעות של כתיבה וחזרות שנמשכות אל תוך הלילה ורק כשהציפורים מציצות אז מפסיקים את החזרות, אינספור בקשות מאנשים שיפרגנו, אחרי שכמובן הכל עומד ומוכן צריך למצוא אולם מתאים שבו נוכל להציג את פרי נשמתנו "ההצגה" ואז ורק אז..."10.000 ₪", כמה?? "10.000 ₪ חמוד".

 אבל למה? נשאלת השאלה בתמימות, "זה הנהלים וזה המחיר, כן גם תושבי אשקלון" תהיי בריאה מותק,אני עונה, אני אלך למקום אחר.

[caption id="attachment_19441" align="alignright" width="282" caption="יוני סבג, תנו צאנס, אני לא שלמה ארצי ולא יוני בלוך"][/caption]

כך זה עובד בהיכל התרבות אשקלון, חבר'ה צעירים מלאי תשוקה ואהבה אין סופית לתיאטרון רוצים פשוט להתקדם, להציג, לעשות את מה שהם אוהבים, אבל צריכים ללכת ולחפש אולם קטן שבעצם יש להם אולם גדול "היכל התרבות" אבל שם זה יקר, יקר מדי.

שלום, אני מתקשר לגבי הצגה שרציתי להציע, כתבתי הצגה אמיתית ואוטנטית והביקורות ממש טובות, ברצוני לדבר עם המנהלת לגבי ההצגה, אולי נוכל לעשות שיתוף פעולה, אני באמת אשמח אם תוכלי לקבוע לי פגישה איתה.

"תקשיב, זה לא עובד ככה, אתה צריך לשלוח לה למייל את המחזה וכשיהיה לה זמן היא תקרא ואז נבדוק אופציה לפגישה, אתה מבין? זאת פרוצדורה"

אבל רגע, מה הבעיה פשוט להיפגש איתה? זה בסך הכל פגישה, בפגישה אני אוכל להסביר יותר טוב מאשר במייל, בבקשה היא בסך הכל חדר לידך, תראי אם תוכלי לשאול אותה

"אני מצטערת, אבל אי אפשר, תשלח במייל אנחנו נעבור על זה ורק אז...הלו? הלו?."

פשוט ככה התקיימה שיחה עם מנהלת היכל התרבות לשעבר, בסך הכל קמתי בבוקר (כמו בכל בוקר) עם שאיפות שאולי היום ישתנה פה משהו, משהו יתחיל לזוז, הרי ההצגה טובה, השחקנים מעולים, הכל עובד, אז למה להביא הצגות מעיר אחרת? למה לשפוך כסף (והרבה כסף, תאמינו לי) על הצגות שחלקן לא נוגעות בקהל, השחקנים עייפים בקיצור הצגה רדומה.

למה? למה לא לתת לשחקנים מאשקלון להתפתח?, הרי זה פרי יצירתם, לפחות להיפגש, לשמוע, להקשיב וגם על הדרך לעזור, אבל העיקר שברגע שהם מקבלים את התפקיד של מנהל "היכל התרבות" הם יוצאים אל העיתונות בכותרות שהמילים שלהן ריקות, חלולות ומלאות באוויר, "אנחנו נקדם את השחקנים בעיר, "רוצים תיאטרון יצירתי" למה למלא תקווה?, לדבר יותר מדי, אבל הכי חשוב לעשות כתבה גדולה ושהתמונה תתנוסס על העמוד הראשון, אבל הם שכחו שבבוקר יום ראשון העיתון הזה הופך לעטיפות של דגים טריים, הכל חרטה, חרטה.

 עכשיו, אחרי שבדקו, בחנו והוציאו בפינצטה את המועמד הסופי למנהל היכל התרבות אשקלון, אני מקווה שהכל ישתנה, בחור בן שלושים (אחרי תחקיר קצר) בעל תואר ראשון, מקווה שאתה, רותם שמו, לא תזרוק מילים לאוויר, תדע שבעיר אשקלון יש יותר אומנות מפשיעה, יש יותר תרבות מאבטלה ויש אנשים שפשוט רוצים לעשות את מה שהם אוהבים ולא לדעת שבכל יום מביאים הצגה אחרת כי זה בטוח ימכור כרטיסים, כי ההצגה הזאת היא של תיאטרון מוכר (תרתי משמע), תבין שפשוט יש פה אנשים מהבימאים ועד השחקנים שפשוט רוצים להתקדם ולא לשמוע את המשפט הכל כך מעצבן "תשלח במייל ואני אבדוק את האופציות"

אז בבקשה רותם, עשה מאמץ לדעת שיש פה אומנות ושלא צריך לחפש בשדות של אחרים גם אם הדשא שלהם ירוק יותר ויש להם בריכה מפוארת ובחנייה שוכבת לה מרצדס זוהרת, אבל לנו, יש בית קטן, שאולי, אין בו דברים נוצצים אבל הכי חשוב יש בו פשטות ואמת, באמת.

שרק תצליח.

תנו לאשקלונים צאנס (וגם הנחה)

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה