שלום חבריוני סבג, אופטימי מלידה  ומשורר בהתהוות מציע לכם לתפוס מרחק מהחבר המייאש ולהסתכל על חצי הכוס המלאה

יוני סבג, אופטימי מלידה  ומשורר בהתהוות מציע לכם לתפוס מרחק מהחבר המייאש ולהסתכל על חצי הכוס המלאה . כי החיים יפים , יפים מאוד. 

כמה חברי נפש אדם באמת צריך? אני מאמין שמעט. אבל אנחנו לא יודעים שיש לנו חבר נפש נסתר שהולך איתנו בכל מקום, בכל זמן, הוא גר לו בשלווה על כתף שמאל, מיום שנולדנו. [caption id="attachment_19441" align="alignright" width="282" caption="יוני סבג - אופטימי"]

[/caption] כשצוחקים הוא עצוב כשעצובים הוא מאושר, קוראים לו ייאושי או בשמו המקורי ייאוש. איזה חבר, אין דברים כאלה, כל יום הוא אומר לי, "בוקר טוב,  אתה לא טוב" , "לילה טוב, אתה לא תצליח בחיים".. כשאנחנו נמצאים בבור עמוק הוא מתעורר, הוא משתלט על המחשבות ומפיל יותר ויותר עמוק, עד מקום שלרגע נדמה שזהו העולם קרס, כמה פעמים במהלך החיים אנחנו נתקלים בחוסר הצלחה, בכל דבר, עבודה שאנחנו כל כך רוצים ובסוף לא מסתדר, הסתבכות עם הפרנסה שלרגע נדמה שאין זיק של אור וכמובן שנסגרות הדלתות בפנינו כשכלום לא הולך, שם, בדיוק שם הוא עומד ממול ומנסה לחבק, רק נחבק והוא ימכור לנו ייאוש, הוא מאכיל דמיונות שיכולים להוריד את הנשמה לקרקעית, הרי פה המלחמה האמיתית, מולו, אחד על אחד. החיים מורכבים אבל פשוטים, כל מקום שאדם רוצה להגיע בחיים חברנו הטוב מושרש בו, כל חלום שאדם חולם ייאושי קיים בו- וזה טוב, למי שבאמת חזק, למי שבאמת מאמין בעצמו, למי שרואה בעיניים שלו את המטרה ולא מעניין אותו מה קורה מסביב, הציב לעצמו מטרה והוא יגשים אותה וגם אם הוא נפל  צריך לזכור שכל עוד הנר דולק אפשר לתקן. הרי, אם הכל הולך בקלות ושום דבר לא מפריע, בנינו? אנחנו פוחדים מזה, אבל אם הכל קשה ונלחמים עוד טיפה ועוד טיפה עד שלבסוף מצליחים, אין דבר שיכול לגרום לאושר מזה, אין. בכל דרך של אדם לעבר ההצלחה וההגשמה העצמית הוא דורך על אבנים גדולות, יש כאלה שנפצעים מהן ועוצרים את המסע ויש כאלה שבסוף הדרך עוד ייבנו מהאבנים הגדולות טירה, הכל תלוי בכוח רצון ובאמונה, הכל. כמה משפטים הומצאו עליו, כמה שירים נכתבו בגללו.  איך שר מרפא הנפש שלי "אם הייאוש בא לקראתך אל תיתן לו יד, התחבר לנשמתך ולא תהיה לבד". אז בפעם הבאה שתיפלו במצב רוח שכלום לא הולך והוא יופיע מולכם וינסה למכור לכם ייאוש תגידו לו שקניתם כבר, קניתם כבר  א מ ו נ ה ! הכותב הוא: שחקן תאטרון ויוצר, מדי יום חמישי יביא לכם טור דעתו על הנושאים המדוברים בחברה ובתרבות.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה