דעות: השוק: אותה הגברת בלי שינוי אדרת!צילום מערכת אשקלונט השוק החדש שבבניה אין הבדל בין השוק של מהצרי לשוק של וקנין! האם יתנצל

צילום מערכת אשקלונט השוק החדש שבבניה אין הבדל בין השוק של מהצרי לשוק של וקנין! האם יתנצל וקנין על העלבונות וההכפשות? מאת: מייק פלג

עפ"י נתוני תקציב עיריית אשקלון לשנת 2011 מסתבר שלבנות את השוק המקורה לפי שיטתו של ראש העיר בני וקנין, יעלה כמעט אותו הסכום שהיה עולה לו היו בונים לפי שיטתו של ראש העיר היוצא רוני מהצרי.

לו לא השהה ווקנין את בניית השוק, אפשר להניח שהדבר היה חוסך הרבה עגמת נפש והפסדים של ממש מסוחרי השוק ואולי היה חוסך לבני את כאב הראש גל חזיזה, איש המחשבים וסוחר הדיו המאבד את לקוחותיו. הפעיל החברתי שנולד מתוך הבטלה שנכפתה עליו כשהתמעטו הלקוחות שבאין להם שוק לקנות בו, כבר לא הייתה להם סיבה לשוטט בסמטאות המתפוררות של מגדל הקורסת.

בישיבת מועצת העיר שהתכנסה השבוע כדי לאשר את תקציב העיר כאמור, היו דבריו של מהצרי, מרים וכואבים. מאז נבחר בני וקנין להחליפו, לא חסך הנבחר מהמודח מחוות של לעג וביטול, ואיזה מזל לאשקלון שממש ברגע האחרון,  התרצה וקנין והסכים לחזור ולהציל את העיר מידיו של הלא יוצלח.

האם רואה בני וקנין איזשהו פגם בהתנהגותו כלפי מהצרי הנעלב עד לעמקי הנפש ובמה הוא תרבותי יותר מאיתמר שמעוני שקצת עלה על טורים במהלך הדיון משנמנע ממנו להאריך בדיבור ולהציג את הסתייגויותיו לתקציב בטרם יאושר, יותר מעשר הדקות שהוקצבו לו.

בהרצאת הפתיחה לישיבה הסביר וקנין שהעירייה תפסיד 16 מיליוני שקלים כתוצאה מהקמת תאגיד המים. רה"ע לא אמר כמה תאלץ העירייה לשלם לתאגיד כצרכן.

איך מסבירים בעיריית אשקלון את הפער בין גירסת ראש העירייה הרואה בתקציב הבטחה גדולה לבין פיהוקם של שמעוני, מהצרי ומישל בוסקילה שלא ראו בו שום דבר חדש?

גל חזיזה שם לב שבניגוד ללא מעט עיריות ומועצות ברחבי המדינה, המסתייגות מלקבל את תאגידי המים כגזירת גורל, לא נשמע קולה של עיריית אשקלון ושל ראשה. נראה שוקנין נכנע בלי קרב ובלי לומר ולו מילת התנגדות אחת!  ל מ ה ?

לא התקבלו תגובותיהם של עיריית אשקלון, ראשה, רוני מהצרי, ושל איתמר שמעוני

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה