עירוני אשקלון בכדורסל: בלי עתיד, בלי תקווה, בלי כלוםנכון לכתיבת שורות אלה עירוני אשקלון "חווה" את הפסדה השמיני הרציפות בליגה, לא צריך להיות נביא גדול

נכון לכתיבת שורות אלה עירוני אשקלון "חווה" את הפסדה השמיני הרציפות בליגה, לא צריך להיות נביא גדול להבין שהשנה לא נזכה לראות שום הישג לקבוצה המקרטעת הזאת.

השנה למעשה הקבוצה זכתה בכרטיס בליגה לא בזכות אלה  נקנתה בכסף זאת לאחר שעונה שעברה למעשה הקבוצה סיימה אחרונה ורק בזכות הבעלים יוסי דהן

והכספים והרבים שעיריית אשקלון הוציאה  (3 מליון שקלים)  הוחלט לתת לאשקלון עוד הזדמנות שלא היה מגיע לה. [caption id="attachment_15364" align="alignright" width="300" caption="גל חזיזה: מקווה שהלקח נלמד היטב"][/caption] כדי להצמיח קבוצה מצליחה  צריך להתקיים אחד משני התנאים: א. תשתית חזקה של נוער ושחקנים מקומיים. ב. חוזק פיננסי (כסף, כסף, כסף). מכיוון שבאשקלון רק בשנתיים האחרונות החלו להשקיע בנוער וכדי להצמיח שחקנים ברמה בליגת העל ישנו צורך במספר רב של שנים ובנוסף התחום הכספי הוא ברף הנמוך, למעשה לא היה לאשקלון כבתחילה  סיכוי ממשי להתברג בליגת העל. בסוף העונה שעברה הייתה הזמנות חד פעמית להציל את ליגת הכדורסל באשקלון, בדמות ירידת ליגה, זכור לי במיוחד אותה מסיבת עיתונאים דרמטית שבה הודיעו רה"ע בני וקנין והבעלים יוסי דהן שהם רוצים לרדת ליגה כדי לחזק את השחקנים המקומיים, אך ההמשך ידוע זאת לאחר שהתחרטו בהם מדבריהם ולמעשה גזרו את דין הקבוצה לשנים הקרובות.
"המצב הנוכחי שנוכחות הזרים "שכירי החרב" אלו הם שלמעשה מייצגים את הכדורסל האשקלוני לא מוסיף לאהדת הקהל שאין לו באמת עם מי להזדהות, השחקנים האשקלונים בו נודה על האמת הם השחקנים הפחות טובים במגרש בלשון המעטה וללא "החוק הרוסי" לא היה להם שום סיכוי להופיע על רצפת הפרקט".

במצב הנתון הקיים שהשחקנים הזרים הם הבולטים לשחקן הישראלי המקומי אין כמעט שום סיכוי לשחק ברמות הגבוהות. והדבר פוגע באופן חמור במוטיבציה של הנוער להשקיע ולהתמקצע, ובסוף פוגע בספורט הישראלי.

לא התפלאתי כשהמשחקים המכריעים של הקבוצה לא "ריגשו במיוחד" בלשון המעטה  את הקהל האשקלוני.  רוב המשחקים מחיר הכרטיס אינו עולה על 20 שקלים ואף לעתים הכניסה חופשית דבר שלא גרם לאשקלונים לבוא ולעודד, דבר המוסיף את ההרגשה שאותה קבוצה  מייצגת את הקשר  שלה לאשקלון  הוא בעיקר הבגדים, השם ומי שמשלם את המשכורות. טיעונים  מסוג זה אני משמיע כבר מספר שנים, אך עד כה הם נדחו על הסף בידי האוהדים ובעלי העניין בקבוצה שפטרו את משנתי בהינף יד (הרי מי אוהב לשמוע לנביאי זעם? ) , אך השנה רבים מהם מצדיקים את אמירותי ומסכימים אתם מילה במילה. סביר להניח שיוסי דהן לא ימשיך בשנה הבאה לשרוף את כספו לחינם, במצב הנוכחי אני משער שלקבוצת הכדורסל עירוני אשקלון או בשמה היותר נכון קבוצת ארה"ב עירוני אשקלון לא תמשיך בליגת העל בשנה הבאה, דבר שרק יועיל לשחקנים המקומיים, רק חבל שבזבוז השנה הנוכחית יהרוס ויפגע במוטיבציה מצד המשקיעים להשקיע בעתיד בקבוצה.

כולי תקווה שהלקח נלמד, כבוד שנקנה בכסף לא שווה מאומה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה