הלואי: 10 המשאלות לשנה הבאה ערב חג ראש השנה, כולם במסע מטורף אחרי הקניות והארגונים האחרונים אבל מה שמפריע בין לבין אלו הודעות

 ערב חג ראש השנה, כולם במסע מטורף אחרי הקניות והארגונים האחרונים אבל מה שמפריע בין לבין אלו הודעות ה-SMS שמציקות בכל רגע בכיס.

לצערנו הפכנו לדור של טכנולוגיה. "חג שמח" כבר לא אומרים כשנפגשים הרי שולחים הודעה ומאחלים את כל הטוב שיש, כי קל כאשר רק האצבע זזה.

[caption id="attachment_19441" align="alignright" width="282"] יוני סבג, לא מתייחס לברכות ב SMS[/caption]

אינספור הודעות קיבלתי, אני בטוח שחלקם ממספרים שאפילו אין לנו ורק נותר לנחש מי זה.

איפה הימים שהיינו מקבלים טלפון ושומעים ברכה שמרגשת?  אבל לצערי הימים האלו עברו , כותבים כמה ברכות ויאללה מוסיפים עוד ועוד אנשים לרשימה של החג שמח- או בעצם למה להוסיף? יש פונקציה של "הוסף את כל הרשימה" כן..גם המוסכניק וגם בנאדם שאין לנו מושג מי זה ושמו הוא א' פסיכולוג, דבורה הכבאית וסמי נהג המונית שיצא לפנסיה כבר למעלה מעשר שנים, מה אכפת הכי קל להוסיף ולשלוח. עצוב.

אנחנו לפעמים שוכחים את מה שמוטל עלינו, רק לאחל שנה טובה ולא לנצל את חברות הסלולר על זה שיש לנו חינם SMS.

והנה אחרי ראש השנה מגיע לו יום הכיפורים שבו, כן זה קשה אבל יום מיוחד שבו אנחנו יכולים לבקש סליחה, ואי כמה סליחות צריכים אנו לבקש מאנשים, בין בשוגג ובין במזיד.

אם אפשר להתוודות אחד הרגעים שהאגו נלחם ברגש כמו בקרב אגרוף זה לבקש סליחה, זה נורא קשה את האמת. זה הכי קשה אבל אחרי שמשפילים מבט ומבקשים סליחה משהו בלב נפתח, עוד חדר קטן בלב נוצר, חדר של מצוות שבסך הכל הופכות אותך לאדם טוב יותר ושכולם אוהבים ואלו הם האנשים שעליהם נאמר "יהודי טוב".

יום הכיפורים מביא איתו חשבון נפש עצום, כל אחד לעצמו וכל אחד מעביר כמו בסרט נע את השנה שעברה עליו..מה הוא עשה בשנה האחרונה ומה הוא צריך לשפר.

אם נסתכל קצת לצדדים נבין שוואלה בשפה הכי  פשוטה ובמשפט שהכי כיף להגיד "איזה כייף להיות יהודי". לעמים אחרים אין דבר כזה יום שבו אתה מבקש סליחה או יום שבו אתה מתחיל שנה חדשה ואתה יושב מול האנשים הכי יקרים לך בעולם סביב שולחן גדול שמלא באור ומלא במטעמים.

ההודעות שנשלחות הן חסרות ערך, באמת, לא רק אני חושב ככה, כמעט כל מי שפגשתי אמר כמעט באותו משפט "ואי אנשים חופרים עם ההודעות האלו" זה באמת נכון, מי שמרגיש שהוא צריך לבקש סליחה ממישהו שפשוט ירים טלפון ויבקש סליחה וזה קודם כל בשביל עצמו ואחרי זה הוא ירגיש הכי טוב בעולם. כל משפטי הפייסבוק שנכתבים בליל הכיפורים הם משפטי רדיפה, רדיפת הלייקים.

בואו נשאיר לעמים אחרים לכתוב משפטי פתיחה, אנחנו נמשיך לשמור על האותנטיות של פעם להגיד מהלב אל הלב.

כי בסך הכל לבקש סליחה זאת גדולה אמיתית של אדם ולא 101 לייקים.

עשרה דברים שהלוואי ויקרו השנה:

1.יונית לוי תראיין את גלעד שליט והוא יספר לנו קצת קצת (כי זה אחד הדברים הכי מעניינים) על תקופת השבי שעבר ויגיד שסיוט השבי כבר מאחוריו.

2.עזה הופכת להיסטוריה.

3.יונית לוי פותחת את מהדורת החדשות ב-"ואללה היום אין לי מה להגיד".

4.ליטר דלק יימכר בחנות "הכל בדולר".

5.שלקראת החגים הבאים לא היה צורך בתוכנית "לתת".

6.לכתוב בגוגל "אני רוצה לקנות בית" והוא ישנה לך אוטמטית ל-"אני יכול לקנות בית".

7.שנלמד להבחין כמה עוצמה יש בדם יהודי ושאנחנו יכולים להצליח רק אם אנחנו רוצים.

8.שעובדי הרבנות (גירושין) יקבלו מכתבי פיטורים עקב "חוסר בעבודה".

9.שהשלום ישכון בינינו לבין עצמנו וזה הכוח שיכול לגרום לאחמניניג'ד (בקיצור הצב נינג'ה הזה שרק הוא בעצמו יודע איך מאייתים את השם שלו) להפוך לאיש השנה בבידור.

10.שישאלו אותנו "מה נשמע?" ונענה ואללה..הכל 10.

שנה טובה ורק בשורות טובות- א-מ-ן

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה