כולם מדברים על חינוךלקראת הבחירות הקרובות לראשות הממשלה כולם מדברים על החינוך. מצחיק. כנראה שזה באמת הדבר הכי חשוב שיש,

לקראת הבחירות הקרובות לראשות הממשלה כולם מדברים על החינוך. מצחיק.

כנראה שזה באמת הדבר הכי חשוב שיש, חינוך.

אבל ברגע שהפוליטיקאי נבחר ומקבל את כיסא העור שעליו חלם בלילות הוא שכח בכלל על מה דיבר ומה הבטיח, ככה זה בעולם של כבוד כסף ופרסום.

[caption id="attachment_23113" align="alignright" width="287"] יוני סבג, חינוך[/caption]

חינוך זה הדבר שהכי צריך להשקיע בו, כי הדור הזה עסוק כל היום באיפון.

אם פוליטיקאים מבטיחים ולא מקיימים אם שר החינוך רק מדבר ומדבר ומדבר אז מי באמת האחראי על החינוך?, המורים. המורים שפעם כל כך התרגשנו לפגוש אותם אחרי שעות בית הספר, המורים שעד היום אנחנו זוכרים אותם לטובה ואם נפגוש אותם אז זה מיד חיבוק ונשיקה, אבל היום אם תלמיד יפגוש את המורה שלו אחרי שעות בית הספר הוא יעבור מדרכה, הקשר בין המורה לתלמיד אבד ממזמן, לדעתי זאת הבעיה האמיתית של החינוך.

הייתי ילד בעייתי שלא אהב ללמוד, את האמת אפילו שנאתי את זה, אבל היית מורה אחת שלה אני חייב את חיי, באחד השיעורים הפרעתי ולא נתתי לה לדבר, פתאום, השיעור נעצר והיא אמרה לי "אתה יודע..מתאים לך להיות שחקן" משם זה כבר היסטוריה, אבל מה הנקודה פה-שלמורה הזאת היה אכפת ממני למרות שאני מפריע, למרות שאני לא מקשיב לה היא כן דאגה לי וכן שאלה לשלומי בכל בוקר ולבסוף חשבה מה מתאים לי לעסוק בחיים. היום, המורים מתרחקים מהתלמידים, הקרב בניהם זה מי מפעיל יותר כוח. היום בדורנו המורה אין לו סמכות כמו פעם. בעולם של פייסבוק ויוטיוב מורים מפחדים, מפחדים שמא אולי יעלו איזה תמונה או איזה תלונה תוגש נגדם אז הם מתרחקים מהתלמידים, מן הסתם שיש כמה מורים שאני מכיר באופן אישי שפשוט לא השתנו ועדיין אכפת להם מהתלמיד מ-הכי גרוע ועד התלמיד שמביא בכל מבחן 100.

התלמידים של היום לא רואים בהערצה את המורה, משהו שם איבד את הכבוד שהיה פעם. פעם כשמורה צועק היה דממה בכיתה, בדורנו יש צחוקים וגיחוכים. הקשר בין התלמיד למורה נמצא במצב ממתינה.

אם מחנך הכיתה יפעיל את רגשותיו בכל יום בשיעור הוא יראה פלאים, כשמורה בא לתלמיד ולא משנה מה מצבו מבחינת הלימודים וישאל אותו על חייו האישיים ויאמר לו משפט כגון "אם אתה צריך משהו שתדע שאני פה" זה יגרום לתלמיד להעריך את המורה שלו וכמובן לכבד אותו, תלמיד צריך לדעת תמיד שהמורה הוא בעצם בנאדם בעל רגשות ואדם אכפתי ולא אדם שבא לצעוק ולהקריא מהספר.

לפני כשבועיים הלכתי בשעת לילה מאוחרת אל מקום שיש בו שקט ושלווה, הים. אבל כשירדתי מהרכב לא תיארתי לעצמי שהשקט יהפוך לסערה בכל גופי.

מוסיקה צועקת סלסולים והרבה אלכוהול מסביב. בנות בערך בגיל ה-16-17 נמצאות בתוך מכוניות ושותות לשוכרה. אבל מה שזעזע אותי זה מי שישב לצידה, "בני מיעוטים". אותם אנשים שקונים שתייה ועושים עליהם פוזות במכונית "שכאילו" נראות חדשות שבעצם שוות את מחיר העגלה בסופר.

פשוט לא האמנת שילדות, ממש ילדות קטנות נפגשות איתם שותות אלכוהול ואפילו..פה כבר סובבתי את מבטי והמשכתי לכיוון הים.

אלוקים, פשוט זה גרם לי עצבות, איפה ההורים שלהן? איפה האחים הגדולים? שפשוט יעיפו אותן משם ושלא יסתובבו עם אותם אנשים, אני לא גזעני אבל יהודיות לא אמורות ללכת איתם, זה לא הגיל שהן אמורות לשתות ולהיות בתוך מכונית עם "גבר". המשפט שעבר לי בראש " אם אבא שלך היה יודע..."

אז אם יש מורה שקורא את הכתוב, בפעם הבאה שאתה נכנס לכיתה תשאל את תלמידייך מה הם עשו בלילה, עם מי הם יוצאים ואם הם צריכים עזרה, כי מורה יש לו כוח לשנות עתיד שלם.

הצלצול הוא בשביל כולנו...שנתעורר.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה