משחק המוניפלציותאנו נמצאים בעיצומם של בחירות לראשות העיר, הספירה האמתית מתחילה מ90 ימים לפני הבחירות ועד לבחירות

אנו נמצאים בעיצומם של בחירות לראשות העיר, הספירה האמתית מתחילה מ90 ימים לפני הבחירות ועד לבחירות עצמם, ברור לכולם שכאן החלה מערכה חדשה אגרסיבית ובלתי ניתנת לפשרות ועל כך נאמר הזמן קצר והמלאכה מרובה. לפני הבחירות מצהירים רבים על התמודדותם ורגע לפני התשלום חלקם פורשים ,חוברים או ממשיכים.

כעת מה שחשוב אלו הקשרים והחיבורים יש את הבוחרים שהם התושבים ויש את שחקני המפתח שהם מובילי דעה ובעלי בנק של מצביעים וכמו בכל בחירות הם יטו את הכף ויהיו בעלי ההשפעה .

[caption id="attachment_27171" align="alignright" width="240"]רונן שירז - מוניפולציות רונן שירז - מוניפולציות[/caption]

ברור וידוע לכולם ששחקני המפתח יעדיפו לתת את קולם למתמודד החזק ולא לאבד את כוחם למען מתמודד חלש. בשלב הראשון כל מתמודד מנסה להראות כי הוא בעל הסיכוי הגדול ביותר להיות בקומה הרביעית וזאת בכוונה להשפיע על שחקני המפתח

עכשיו חברים למי יש יותר קשרים?מי יותר מחובר? מי הם שחקני המפתח?רבנים?פוליטיקאים?עסקנים?.

לתקשורת יש השפעה גדולה על הציבור זאת הבין כל מתמודד ולכן יש מתמודדים שלקחו חסות על ערוץ תקשורת, חלקם אף הגדילו לעשות גם לקחו חסות וגם מוציאים עיתון משלהם וכך מנסים להשפיע.

היום אמר לי חבר שאינו בקיא ברזי המניפולציות הפוליטיות שקיבל עיתון לביתו שבו משמיצים את ראש העיר המכהן ואולי באמת הוא לא מתאים ?הראיתי לו שזה עיתון מטעם מתמודד אחר והוא הבין שנפל בפח המניפולציה.

אנו נמצאים במצב שבו יש לנו מספר מועמדים לראשות העיר אשקלון כאשר כל אחד מנסה ליצור סחף ולתת לציבור להבין שהרוב אתו ובסיבוב ראשון הוא מנצח וכמו שאומרים החברים "לוקח בהליכה" .אנו מבינים כי לא כך הדבר ויהיה סיבוב שני וברור לכולם שהמתמודדים עוד יזיעו ויהיו בלחץ עד לבחירת התושבים.

בימים אלו אנו עדים לתופעה מאוד מעניינת כאשר ישנם 4 מועמדים ברורים לראשות העיר וכל קמפיין מנסה לשדר מסר אחר והציבור כאילו מבין את המסר ובפועל מאוד מבולבל.

אבי עייש -מועמד לראשות העיר – בסיבוב הקודם סומן כמוביל והסקרים נטו לפרגן וסימנו אותו כראש העיר הבא ,בפועל כל התושבים שרצו בו כראש עיר האמינו שהוא נבחר ולכן לא הגיעו לבחור .כיום יש לא מעט שרוצים לבחור בו אך סקפטיים בהצלחתו .הרצון של אבי ליצור בהם ניצוץ אמונה גורם לו לעבוד במלוא המרץ ולאחרונה בהצלחה.

איתמר שמעוני- מועמד לראשות העיר-בסיבוב הקודם היה במלוא כוחו הפוליטי ניהל מערכה אגרסיבית כשכל חברי הכנסת והממשלה עמדו לרשותו הצליח בקושי להגיע לסיבוב השני ושם הפסיד. כיום מנהל מערכת בחירות בשינוי אסטרטגיה כאשר מנסה להצטייר כאדם החלש מול האדם החזק  ורובין הוד מקומי. הפחד מהאדם הכוחני הכול יכול מאסטרטגיה קודמת מסרבת לעזוב אותו ומחלישה אותו .

לאה מלול - מועמדת לראשות העיר- מועמדת שונה בנוף הפוליטי המקומי, שמשה כדוברת בית חולים ברזילאי שם קטפה את פירות עמלה בהצלחה. אינה מחוברת במפה הפוליטית מקומית דבר אשר מאט את קצב הסחף אך עם זאת אישה כריזמטית בעלת יכולות להניע דברים עם קצת ניצוץ יכולה להדליק משואה שתוביל אותה לסיבוב השני.

בני וקנין –מועמד לראש עיר –מכהן כראש עיר קדנציה לאחר קדנציה בה נבחר רוני מהצרי.בבחירות קודמות ניצח את איתמר שמעוני במחטף ע"י קמפיין בן חודשיים ובהצלחה . כיום לאחר קדנציה מוצלחת בה הוביל את אשקלון להצלחה מצליח לגרום לסחף קל אשר נותן לו להיות מועמד מוביל .

השאלה הנשאלת האם אנו התושבים נהיה מוכנים שיחליטו בשבילנו מי יהיה ראש העיר הבא?.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה