הפשע באשקלון יגמור את העירבשבועיים האחרונים, זכתה אשקלון לעשרות אייטמים חדשותיים, סיקור אינטנסיבי של התקשורת הארצית ואף זכינו

בשבועיים האחרונים, זכתה אשקלון לעשרות אייטמים חדשותיים, סיקור אינטנסיבי של התקשורת הארצית ואף זכינו למספר תיירים באשקלון, בדמותם של כתבי חדשות שהיו בכוננות ומחכים ל"פיצוץ" הבא. אפילו משכנינו מעזה, אנו זוכים לפרגון ורשתות הטלוויזיה של החמאס שמחים לסקר את אשקלון באופן נרחב

הסיקור התקשורתי הנרחב, הוא לא על תיירים מאושרים הממלאים את רחובות העיר אלה של פיצוצים ומכוניות תופת , את חלקי הגופות והמראות הקשים אומנם צנזרו בתקשורת אבל ניתן בקלות לצפות  באותם סרטונים ברשת הוואטצאפ.

[caption id="attachment_15364" align="alignright" width="300"]גל חזיזה: הפשע יהרוס את העיר גל חזיזה: הפשע יהרוס את העיר[/caption]

תכניותיו של ראש העיר הנבחר, ליצירת כ-10,000 ממקומות עבודה, שרובם יבואו מתחום התיירות, נראים בימים אלו רחוקים מתמיד, לא די בכך, שאשקלון סובלת יותר מערים אחרות מהסלמה ביטחונית כל מספר שנים,  אשקלון לאט אבל בטוח,  נצרבת בתודעה הארצית, כעיר פשע וכמקום שמסוכן להסתובב בו ובטח לא לנפוש ולבלות בכייף וללא חשש.

אומנם, העבריינות באשקלון לא חורגת בממדים מערים אחרות מקבילות, אבל התקשורת אוהבת את הפיצוצים וסיפורי משפחות הפשע נשמעים כמו סיפורי המערב הפרוע בטקסס.

הנזק רובו כבר נעשה, את הרושם הרע קשה למחוק, יהיה כמעט בלתי אפשרי להביא משקיעי תיירות לעיר וגם אם יתרחש נס וימוגר הפשע, יעברו שנים עד שמשקיעים ישקלו שוב אם להשקיע את כספם בעיר אשקלון.

תפקידה של העירייה היא גם בתחום מניעת העבריינות, כן, לא רק המשטרה, לצערי רוב העבריינות האלימה נוצרת בשכונות מצוקה ופיתוח,  כ-40% משכונות בעיר מוגדרות כך, עשרות שנות הזנחת  התשתיות הפיזיות והחינוכיות באותם שכונות, אכן נתנו את אותותיה והתוצאות נצפו בשבועיים האחרונים במלוא הדרם. הדרך היחידה להתגבר על הפשיעה האלימה היא טיפול יסודי בדור העתיד באותם שכונות, כאשר השעמום  והתסכול גובר, כך יותר ויותר פונים לתחום הפשיעה שנראה לילדים ולנוער כתחום שעושים בו כסף קל עם תהילה,  הפתרון המוכח והיחידי  הוא בתחום החינוך, יש צורך לתת העדפת  מתקנת לאותם שכונות, יותר חוגים אחרי הצהריים, פתיחת המתנ"סים לפעילות גם בחינם לאותם ילדים בשכונות רק שלא יישארו משועממים ברחוב.

ראיתי את ההסכמים הקואליציוניים, הדרישות של המפלגות הסקטוריאליות הם ליותר שירותי דת, מתנ"ס לציבור הדתי, בתי כנסיות ועוד כל מיני תפקידים ברשויות הדת, ידוע שכסף לא גדל על העצים  וכסף שניתן ממקום אחד נלקח על חשבון השני, התוכניות להשקעה בתיירות ובשירותי דת, נראות לי הזויות, בתקופה שהכסף דרוש יותר למטרות חשובות ובעלות יותר תוצאות לעתיד,  אומנם תיירות נשמע סקסי וקל לביצוע אבל לצערי לא ממשי.

גם במפלגות הנחשבות "חילוניות", אני שומע את הדרישה להגדיל את התקציב לקבוצות הספורט, אליצור אשקלון בכדורסל והפועל אשקלון בכדורגל, שמקבלות מיליוני שקלים, אך לצערי מעסיקות קומץ של אשקלונים  באותו תקציב לאותן קבוצות, ניתן להוציא מהרחוב יותר מ 4000 ילדים אשקלונים לחוגים ולפעילויות. יש כאן קריאת חרום לנבחרי הציבור, לגלות אחריות ציבורית ולראש העיר הנבחר, לקבל מנהיגות ולבצע את השינויים הנדרשים כי רק ביחד נוכל לעשות את אשקלון לעיר מצליחה.

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה