רוני אליאב מסכם את בחירות 2013לכול מערכת בחירות, מאפיינים משלה. חלק גדול מהמאפיינים נעוץ בשינויים שעוברת החברה והמדינה. המערכת

לכול מערכת בחירות, מאפיינים משלה. חלק גדול מהמאפיינים נעוץ בשינויים שעוברת החברה והמדינה. המערכת הזו הייתה מערכת אינטרנטית , אבל עדיין לא באופן מושלם. עדיין כדי לספק את צרכי הנייר למערכת הבחירות היה צורך לכרות יער קטן באמזונס

יש ערים, רעננה לדוגמא, שצרכו הרבה פחות נייר. כנראה, שהמועמדים האמינו שעדיין חלק ניכר מהציבור מבין רק מה שנכתב על נייר. המועמדת שהלכה כמעט אך ורק על אינטרנט, לאה מלול, כשלה בגדול, אז יתכן ושאר המועמדים צדקו והזמן מוקדם מידי למערכת אינטרנטית מלאה באשקלון. אגב מערכת אינטרנטית תהיה זולה בהרבה.

איתמר שמעוני, לא התכוון לקחת שום סיכונים, הוא ניהל מערכת בחירות שבה הוא ירה בכול הכלים מכול מקום כול הזמן. הוא הוציא עיתון ,פליירים, תכניות, חינוך

[caption id="attachment_1219" align="alignright" width="200"]רוני אליאב רוני אליאב[/caption]

ותעסוקה, כתבות, התייחסות כמעט יומית בפייסבוק, העסקת טוקבקיסטים, חוגי בית, סיורים, כנסים, מטות פעילים, הוא פנה לכול הקהלים צעירים ,גמלאים, יוצאי חבר העמים, אפרידר ברנע, שכונות, בתי אבות, בית חולים, חברות. בקיצור איתמר לא חסך ולא לקח סיכונים והוא שילם ובמזומן על כול דבר.

מה שמרשים אותי באמת, זה שהוא לא נקלע למצוקת מזומנים בשום שלב. לא הייתה שום ירידה בעוצמת המתקפה, היא הלכה והתעצמה עד ליום הבחירות. אז או שהוא תכנן הכול כולל הוצאות והכין כסף מראש (כמעט בלתי אפשרי), או שהוא נהנה מזרימת מזומנים בלתי מוגבלת. נראה לי שבעקבות הערכת אנשי עסקים אשקלונים שאיתמר מנצח ורצון לנקום בבני ,איתמר נהנה מאנשי עסקים שרדפו אחריו כדי לממן לו את מערכת הבחירות. חלומו של כול מתמודד.

איתמר שמעוני, שדרג את עצמו גם באופן אישי ממערכת הבחירות הקודמות. מנואם בינוני הוא הפך לנואם טוב ולעיתים אפילו מלהיב .אין לי ספק שהוא עבד על זה וקשה. ברמה של אחד על אחד, איתמר היה תמיד טוב במערכת הבחירות הזו הוא ניצל את זה עד תום.

אבל עם כול הכבוד לאיתמר, מה שהכריע את מערכת הבחירות הזו הוא בני וקנין בהתנהגות צינית ומזלזלת באינטליגנציה.

בני לא עשה כלום ארבע וחצי שנים ואז הוא עשה בבת אחת המון. פעם זה היה עובד היום זה עורר כעס. הדבר השני שהיה בעוכרי בני וקנין הוא המנגנון העייף שמשרת את העירייה. מנכ"ל שזמנו עבר מזמן והוא עסוק בכול דבר החל מנקמות ועד התנכלות רק לא בעבודה שוטפת. שום מהלך פיתוח לא עבד, יחסי עבודה מחפירים, בניית שוק בחמש שנים, הקמת בניין עירייה שלא הצליחה לצאת משולחן התכנון. בניית בתי ספר באחור מטורף, גביית כסף מעובדי העירייה ,התקשרויות בעיתיות. בקיצור, מערכת שהפכה למסורבלת ועוסקת בכול הדברים הלא נכונים במקום בעשייה. בני ידע את זה וניסה לעקוף את הבעיה דרך החברה הכלכלית. זה לא עבד וזה נראה רע. בני זלזל באינטליגנציה של הבוחרים ושילם על זה בגדול.

לסיכום בני הפסיד במו ידיו את הבחירות, אבל עדיין בלי הנחישות והאמצעים של איתמר זה לא היה קורה. עכשיו איתמר צריך להתפנות לעשייה. אהבתי מאוד את מה שהוא אמר בנאום הניצחון שלו על כך שהוא צריך לזכור את מה שקרה לבני. אז אני מקווה שיצליח לאיתמר כי זו ההצלחה של העיר.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה