מרכיבים קואליציההכל על האופציות להרכבה. מי בפנים ומי בחוץ, מי לנו ומי לצרנו, מסע מעשה המרכבה יוצא לדרך כאשר התשלום

הכל על האופציות להרכבה. מי בפנים ומי בחוץ, מי לנו ומי לצרנו, מסע מעשה המרכבה יוצא לדרך כאשר התשלום עבור כסא עם משכורת נמכר מראש. ממש כמו בית הכנסת ביום כיפור, רק שזה לא ייהפך לגועליציה

ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו טרם הבחירות מראים בברור דבר בולט, תפקידי מפתח ניתנו לאנשי הרב ברדה, כאשר ממלא מקום ראש העיר, יהיה תומר גלאם. המשנה לראש העיר, שעיקרו הוא תפקיד ללא שכר אבל עם לשכה, מזכירה ועוד כל מיני הוצאות שיתפרו למידותיו הצנועות של, יורם שפר.  סגן בשכר נוסף יהיה אלכס סולטנוביץ', שזכה ביושר בכך, תוך מאבק פשוט מול, משה אטיאס נציג הצעירים. ההסכם היה שאם שניהם יביאו שני מנדטים, מה שקרה באמת, יקבל את התפקיד זה שיביא יותר קולות וסולטנוביץ' הביא כ- 600 קולות יותר, ככה זה שאתה בצד של אביגדור ליברמן, מול זה, אטיאס, יכול להתגאות שהוא הביא אותה כמות מנדטים.

יוסי פרטוקהסגן הנוסף בשכר, רכב צמוד, לשכה ומזכירה, אמור באופן טבעי להיות של מספר 2 ברשימתו של איתמר שמעוני, אפי מור. אולם בקונוטציה מסוימת, עשוי או עלול מבחינת המיועדים הטבעיים, לעבור לש"ס שעשתה את ההישג הכי גדול בבחירות אלה והכניסה 3 מנדטים והייתה קרובה למנדט הרביעי.

איתמר שמעוני, כבר שוחח עם הרבה יעקב אביטן שעומד בראש רשימת ש"ס וביקש ממנו לשבת עם אנשיו המנהלים את המשאים ומתנים, בראשם, חיים סופר. הרב אביטן ישלח גם הוא את נציגיו ולאחר שיראה אם יש ביטוי לעוצמתו במועצה, ישב בקואליציה, אם לא הוא ישב בספסלי האופוזיציה ומשם יתכנן את מהלכיו בשנים הקרובות, לקראת התמודדותו על ראשות העיר אשקלון. כמו שהראו התוצאות בבחירות האחרונות, הוא יסכן את כסאו של שמעוני כבר אחרי קדנציה אחת. הרבה אביטן, מקובל לא רק על הציבור הדתי אלא גם על החילוני ובעיקר על הצעירים. יתכן כי שיתוף הפעולה בינו לבין חברי מועצה אחרים שיתכן ויהיו באופוזיציה, יתן את השואו לישיבות המועצה.

אז מי יהיה בקואליציה בוודאות, למרות שבכל יום יכולים להיות שינויים ובפוליטיקה הכל נזיל, גם אם הוא נראה לעיתים שאין חזור. כמו שאומר המשפט שבאנגלית  הוא נשמע הכי טוב, never say never.

רשימתו של שמעוני, מונה 3 חברי מועצה, הרב ברדה הכניס 3 מנדטים, אלכס סולטנוביץ', יביא איתו 2 מנדטים, צעירי אשקלון יתנו לו עוד 2 מנדטים, אגודת ישראל שרצה בראשה עם ניסים חלפון, תישאר עם, אברהם עשור, אחרי שחלפון יגיש את התפטרותו מהמועצה. אבי קריסי, מביא איתו נדוניה של מנדט אחד והוא יעזוב את המועצה, על פי הסכם רוטציה עם מספר 2 שלו, רמי סופר. אלה 12 המנדטים שיש לו בטוח, כל השאר יהיו במשא ומתו. אתמול הצהיר באתר "אשקלונט" יו"ר הליכוד, שבתאי צור, כי הוא מצטרף לקואליציה וכבר שוחח על כך עם, איתמר שמעוני. גם שרה זכריה, נציגת הגימלאים עשויה להצטרף. כך שאצל שמעוני יש כמעט בוודאות 14 מנדטים.

בחוץ נותרו בשלב הזה, הרב יעקב אביטן, עם 3 מנדטים, איתן קסנטיני עם 2 מנדטים, בני וקנין, עם 2 מנדטים, סופה ביילין עם 2 מנדטים. בסך הכל 9 מנדטים שמהווים איום מתמיד על ראש העיר וישיבות המועצה, במיוחד שראש העיר היוצא, בני וקנין, החליט לשבת במועצה, מאוד אטרקטיביים מבחינת התקשורת, שבוודאי תמצא עניין רב, בין נבחרי הציבור.

סופר, מנהל המשא ומתן

חיים סופר, שעל פי דבריו, הובטח לו תפקיד מנכ"ל העירייה בהבנה בינו לבין איתמר שמעוני, הוא האיש שמנהל את המשא ומתן עבור שמעוני. סופר, מי שניהל את קמפיין הבחירות של אבי עייש, לפני 10 שנים ועבר לצידו של איתמר שמעוני, כאשר זה החליט לרוץ לראשות העיר, היה האיש שניווט את רבים ממהלכיו של שמעוני והפך להיות האיש החזק בסביבתו של ראש העיר הנבחר. האיש ששומר על ארשת קפואה לעיתים קרובות נקרא איש הספינקס.

שמעוני, שומר על זכות השתיקה

למה קולו של ראש העיר הנבחר, איתמר שמעוני, שכל כך הרבה להשתמש בתקשורת לצרכיו בעת מערכת הבחירות,  עושה סלקציה בראיונות שהוא מעניק היום לכלי התקשורת. מי שלא רוצה להתראיין היום, סובל ככל הנראה מחוסר ביטחון שכל כך לא אפיין אותו לפני הבחירות. כל אדם עושה את השיקולים שלו וכך גם התקשורת שבלעדיה, גם הוא יודע, אי אפשר לחיות, לטוב ולרע. עושים ברוגז, אינו משרת את האינטרסים שלך, אדוני ראש העיר, ההיפך, הנזק עלול להיות חמור יותר מהתועלת. אנחנו לפעמים מרגישים ככלבי השמירה של היושר הציבורי והיושר האישי. כך נמשיך לעשות גם אם תתראיין וגם אם לא. בכל אופן, בהצלחה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה