"נקווה שהמחיר יהיה נמוך ושווה לכל נפש"ליאור שוורץ, חושב שהתשלום עבור החניה הוא הכרחי בגלל טעויות העבר [caption id="attachment_33522"

ליאור שוורץ, חושב שהתשלום עבור החניה הוא הכרחי בגלל טעויות העבר

[caption id="attachment_33522" align="alignright" width="110"]שוורץ. מצדיק את התשלום עבור החניה

שוורץ. מצדיק את התשלום עבור החניה[/caption]

ככל שחולף לו הזמן למן הרגע בו נכנס רשמית ראש העיר, איתמר שמעוני, לתפקידו, מבין הציבור באשקלון יותר ויותר, את מספרן ועוצמתן של הסוגיות והבעיות בהם נמנע משום מה מלטפל ראש העיר הקודם. אחת הסוגיות המטרידות מאוד את תושבי אשקלון בשנים האחרונות היא מצוקת מקומות החנייה בעיר. אם אנסה לבחון את הסיבות שהביאונו עד הלום, נמצא קשת של כשלים בהתנהלות קברניטי העירייה, מול תנופת הבנייה שלמעשה מתרחשת לנגד עניינו גם כעת באשקלון.

אולי כדי לחדד ולהאיר את כוונתי, אציג בפניכם אנלוגיה לנעשה עד שהתחלף השלטון בעיר וזאת למרות שאני מודה שאנלוגיה זו במהותה קשה ואני מתנצל מראש על השוואה. בתקופת שלטונו של אהוד אולמרט החלו אירועי מלחמת לבנון השנייה, שפרצה בעקבות חטיפתם של שני חיילי המילואים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, למי מבנינו שזוכר היטב, ראש הממשלה אהוד אולמרט, וממשלתו סירבו בתוקף לאורך כל ימי המלחמה, להגדיר אותה ככזאת, "מלחמה" !!! מעבר לבעיות הרבות הייתה גם זו שהיה לנו רמטכ"ל מחיל האוויר {דן חלוץ}, שפסל את כל התכניות האופרטיביות עליהם התאמן והכין מראש צה"ל ופקד על חייל האוויר בניגוד לתורת הלחימה המקובלת, להכריע את הלחימה מן האוויר, רק בסוף האירועים מקץ 34 ימים קשים, הוחלט להכריז על ימי הקרבות כמלחמה.

להבדיל אלפיי הבדלות, גם בעירנו אשקלון, לא פעלה העירייה על פי התכניות האופרטיביות הנהוגות בעת תקופת בנייה מסיבית ופראית.  קברניטיי העיר ובראשם ראש העיר, בני וקנין, אפשרו בנייה מהירה, ללא תכנון אורבני, ללא תכניות תעבורה ראויות, ללא הכרזה על שכונות חדשות ומתוכננות ומה שקבלנו, זה שרובינו חווים מידי בוקר עומסי תנועה איומים, בניסיונות לצאת מהעיר או להגיע מנקודה לנקודה בעיר ובעיקר למצוא חנייה לרכבנו. כעת משהצרה הזו כבר ניחתה עלינו, מוטלת על ראש העיר, איתמר שמעוני, להביא פתרון ראוי ובעיקר ארוך טווח, פתרון כזה שראשית כל יכשיר מקומות חנייה זמניים בטווח הקצר, אבל בעיקר יתכנן עבורנו התושבים פתרונות חנייה יצירתיים לטווח הארוך וחלילה לו מלצאת לידי חובה בעניין זה. בסוגיית עלות החנייה לתושב, הרי נהיר לכולנו שלא נימלט מלשלם על חנייה באשקלון, אם חפצה נפשנו להגיע ליעד כלשהו בעיר ולא לכלות את זמנינו היקר בחיפוש מייאש אחר חנייה ולעיתים גם לשלם קנס על חנייה במקום אסור, אזי כדאי שנשלים עם הצורך המכביד מעט והוא התשלום. אני מביע תקווה שהתשלום על חנייה יחל רק לאחר שיימצאו הפתרונים המתאימים למצוקת החנייה ולא מיד, אך כמו בכל עיר גדולה, לנוחות, לשירות ולתנועת מכוניות כמו במטרופולין יש מחיר, נקווה שהמחיר יהיה נמוך ושווה לכל נפש. לירוקים מבנינו אני מבטיח שתשלום על חנייה, בוודאות יעודד את חלקנו להגיע בתחבורה הציבורית למחוז חפצנו ובכך לזהם פחות ואפילו לחסוך כסף. מכאן אני שולח ברכת יישר כוח לאלו שיופקדו על העשייה, אין ספק שפשוט זה לא יהיה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה