מתן הרשאה לחברה הכלכלית לעשות מהחניות כסף היא תמוההרוני אליאב, רוכב שנית על החניה באשקלון והסערה שעוררו דבריו [caption id="attachment_32786"

רוני אליאב, רוכב שנית על החניה באשקלון והסערה שעוררו דבריו

[caption id="attachment_32786" align="alignright" width="259"]רוני אליאב

רוני אליאב[/caption]

ראשית אני רוצה להבהיר שאני לא נגד חניה בתשלום. בניגוד לרושם שהתקבל . אבל אני מאוד נגד פתרונות שלא פותרים את הבעיה. זה שיגבו כסף על חניה לא יפתור את בעיית החניה בעיר זה רק יהפוך את החניה לעוד יותר לא נוחה ממה שהיא היום.

הדבר הראשון שעיריית אשקלון צריכה לעשות זה להכשיר מגרשי חניה באזורים הלחוצים,  כגון: עיריית אשקלון וקניון חוצות וכן באזור מגדל. זו הפעולה הראשונה הנדרשת לא גביה על חניה . צריך להפקיע באופן זמני את כול מגרשי החניה הסגורים, באזור מגדל יש כמה כאלו ולאפשר לציבור להחנות שם. בכול בניה או שיפוץ שבא על חשבון חניה יש לקחת בחשבון פתרון חניה חלופי. לאחר מכן או במקביל, צריך לתכנן לטווח ארוך יותר. כאן יש מגוון גדול של פעולות שצריך לעשות.

ראשית להפסיק את האישור הנפוץ כול כך במקומותינו של כופר חניה. בנין המחויב בחוק להקים חניה שיתכנן מבעוד מועד הקמת חניה הנדרשת ולא יסמוך על כך שעיריית אשקלון כבר תפטור אותו בכופר חניה. צריך לבדוק את נושא החניה בתשלום ואת המקומות המומלצים לחניה בתשלום ואת ההשפעות שיהיו לה. צריך לבחור את שיטת התשלום המתאימה לאוכלוסיה. מאוד לא מומלץ מדחנים כי אין מה לעשות עם המטבעות. השיטה המומלצת צריכה להיות מבוססת סלולר שיש כיום לכול אדם. יש פתרונות קיימים כאלו.

צריך לוודא שכול הגבייה מחניה הולכת לפיתוח מגרשי חניה ולא למימון פעולות אחרות. צריך לחזק את התחבורה הציבורית ולהפוך אותה לאמינה ונגישה ובכך לצמצם את השימוש ברכב פרטי. לאפשר למוניות לפתוח תחנות במקומות שונים בעיר ולעודד תחרות . צריך לאפשר יוזמות וגם לעודד אותם לפתיחת מגרשי חניה בתשלום. אפשר גם בשיטת בניה ותפעול. שבה היזם בונה על חשבונו ומתפעל את החניה למספר שנים ואז מעביר לבעלות העירייה. גבייה מחניה היא פעולה של העירייה ולא של החברה הכלכלית. היא צריכה להתבצע כשרות לציבור ולא כעסק מניב רווח (החברה הכלכלית) ובעיקר אסור לתת לבעלי אינטרס, לקבל החלטות להשפיע על החלטות או ליהנות מהם משום שזה לא לטובת הציבור אלה לטובתו של כיס פרטי כלשהו. לא המצאתי כאן את הגלגל כול יועץ תחבורה יודע להגיד את זה וגם יותר מזה.

לכן ההחלטה החפוזה של להתחיל את הטיפול בבעיה, במתן הרשאה לחברה הכלכלית לעשות מהחניות כסף, היא תמוהה ובוודאי שאיננה שרות לטובת הציבור. אשמח מאוד אם מישהו ממקבלי ההחלטות יסביר לי שאני טועה ושהם כן עומדים לבצע את הפעולות הנכונות לטובת הציבור.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה