"בסימסטר הזה השלטון החדש מקבל מצוין בתקשורת"רוני אליאב, בטור שנותן הרבה חומר למחשבה עם עצות טובות לראש העיר [caption id="attachment_32786"

רוני אליאב, בטור שנותן הרבה חומר למחשבה עם עצות טובות לראש העיר [caption id="attachment_32786" align="alignright" width="132"]רוני אליאב

רוני אליאב[/caption] חגיגת איומים אני באמת חושב שזה חמור מאוד שיש איומים על חייו של איתמר שמעוני. אני חושב שצריך להתייחס ברצינות ראויה, להגן על שמעוני ולנסות ולתפוס את המאיימים ולהענישם במלוא חומרת הדין. מכאן ועד לקרקס התקשורתי שאיתמר מנהל המרחק רב. אין כלי תקשורת שלא קיבל את התמונות הפוטוגניות של ראש עיריית אשקלון מלווה במאבטחים. איתמר הרצה בכנס שעסק בביטחון אזרחי על הנושא. כול יום משוחררת ידיעה מצמררת שבסוף מתגלה שמאחוריה אין כלום. "ניסו להצית את המחלקה המשפטית", "זרקו בקבוק תבערה על מחלקת הגביה" "ניסו לדרוס את איתמר שמעוני ולאלו אנקה". בסוף כול אחד מהפרסומים האלו מתברר שעומד מקרה קטן שהוא אי הבנה או איזה מעשה שטות. נדמה שאיתמר מנסה לנצל את המצב ולהצטייר כקדוש מעונה. האיש שסובל בשביל כולנו. המרטיר או הקדוש המעונה, זה באמת תפקיד שיכול לגרור הערצה תראו איך נוצרה הדת הנוצרית. אני לפחות מצפה מנבחר ציבור לקצת יותר צניעות. נראה שאיתמר, פשוט נהנה מאור הזרקורים שזה נותן לו. אבל כמו שכבר כתבו טוקבקיסטים יש למסע הפרסום הזה אפקט נוסף והוא: צביעתה של העיר אשקלון בצבעים של עיר פשע מסוכנת ואם זה מתווסף לכך שממילא תדמיתנו לא משופרת, זה יכול להרתיע אנשים מלהשקיע באשקלון או אפילו לנפוש בה. תוסיפו לזה זיהום אוויר וטילים מעזה  וזה יוצר אווירה שבה העיר לא תוכל להתפתח. אז אם כול הכבוד והזהירות,  פשוט אין צורך בכול ההצגה התקשורתית הזו. זה לא מרתיע אף אחד, להיפך זה מעורר. זה מצייר את איתמר כאדם מבוהל שיש לרחם עליו. וזה גם יוצר תדמית לא בריאה. קצת איפוק עוד לא גרם נזק לאף אחד. סוף  סימסטר עברה כחצי שנה מאז ששמעוני נבחר ותפס את הפיקוד על עיריית אשקלון. מאז הוא עשה הרבה (בעיקר רעש תקשורתי) אבל עדיין אין ממש תוצאות נראות לעין. הרושם הכללי בציבור הוא שדברים משתנים אם אתה לוחץ ושואל מה השתנה. אז הם לא ממש יודעים להגיד. אבל גם שינוי בדעת הקהל הוא שינוי. יש הגיון במה ששמעוני ואנשיו עשו בחצי השנה האחרונה . הם משנים את בעלי התפקידים בעירייה באופן נרחב ויסודי. אבל כדי שזה באמת יצליח, צריך תכנית ארגונית חדשה וטובה וצריך לבחור את בעלי התפקידים לפי כישורים ולא לפי קשרים. יכול להיות שיש תכנית ארגונית, אבל אנחנו לא מכירים אותה וכך גם לא עובדי העירייה. נראה שהיא נעשית תוך כדי תנועה וזה מרשם בדוק לטעויות. כלאחר יד מבצעים איחוד - הפרדה של מחלקות ואפילו אגפים שלמים. מחלקות רבות צצות יש מאין כשלאף אחד לא ברור מה תפקידם. (היה מכרז למנהל מחלקת לפטופ?). אבל נראה לי שהבעיה השנייה הרבה יותר מטרידה. אם אתה מחליף אתה צריך להחליף מנהלים בטובים יותר, מוכשרים יותר, מחייבים יותר.  אני אמנם לא מכיר את כול המנויים החדשים אבל אלו שאני מכיר נראים לי בלשון המעטה בעייתיים. בהקשר הזה מישהו יכול לספר לנו מה עשה היועץ לפרויקטים מיוחדים מר, חיים תורג'מן, בחצי השנה האחרונה בעבור המשכורת המנופחת שהוא קיבל מאיתנו? למיטב ידעתי לא היו פרויקטים כאלו ואם יש תספרו גם לנו. אז מה הוא עשה ?  אל תדאגו אף אחד לא מרגיש מחייב לתת לכם דין וחשבון. ובכלל נראה שאיתמר בחר בשיטה הישנה שהצליחה גם ברומא העתיקה. לחם ושעשועים. היו חגיגות מוצלחות הרבה זיקוקי דינור . ומפטמים אתכם במידע תקשורתי חסר תוכן. מועצת העיר עליה ממש אין מה לדבר. חבורת כבשים שחושבים שבחרו אותם כדי לשתוק ולהצביע על כול דבר כן מבלי לשאול. אז בסוף הסימסטר הזה השלטון החדש מקבל מצוין בתקשורת. בקשר לשאר הנושאים טעון הוכחה וצריך לזכור שבסוף נבחנים על תוצאות.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה