שמעוני מסיים שנה מוצלחתבטור הקודם בחנתי את התנהלות שמעוני בשני מקרים, קניית קבוצת כדורגל והשינוי הארגוני בעירייה. המסקנה המתבקשת לדעתי משני המקרים היא ששמעוני, משלם למקורבים ותומכים. לעתים זה לטובת העיר ולעתים טובת העיר משנית לגמרי לצורך לשלם חובות. שמעוני חמישית כהונה (חלק 2)

רוני אליאב

 אני רוצה לבחון עוד כמה מקרים דרך אותה שיטת ראיה.

הראשון או בעצם השלישי הוא נושא הטיפול בחינוך.  אין בכלל ספק שנעשה הרבה בתחום התשתיות בעיקר לגני ילדים. הדרך התקשורתית שבה זה נעשה מגוחכת אבל גם מדאיגה. לא ברור איזה סדרי עדיפות מנחים את השיפוץ והבניה, פרסום או צורך? מנכ"ל העירייה מבטיח לי שיש תוכנית מסודרת אם כן למה לא מפרסמים? למה לא מביאים לביקורת ואישור מועצת העיר?

שמעוני כהונה חמישית חלק 1

אבל להשקיע בחינוך זה בפרוש לא רק תשתיות. צריך תכנית רב שנתית של תשתית ציוד כוח אדם ופעולות חינוכיות משלימות ומעשירות. יש ראש אגף חדש ומנוסה אז אני מקווה שזה בדרך. האמת היא שאין יותר מידי זמן. בימים אלו מכינים את התקציב לשנה הבאה אם לא יוכנס השינוי וההשקעה במסגרת התקציב, שוב תהיה חריגה לא מתוכננת ויגמר הכסף באמצע השנה.

אז מה המסקנות? אשמעוני פועל לממש את הבטחת הבחירות המרכזית שלו וזה בהחלט לטובת העיר. על הדרך, יכולה להיות ביקורת ועדיין זה חיובי. בקשר לחריגה מהתקציב צריך לתת לזה תשומת לב אבל באמת שאין מה להיכנס להיסטריה. תל אביב נבנתה מחריגות מהתקציב. יש דרכים לפטור את זה.

מלחמות רישוי העסקים סימנה את תחילת השנה. אני לא בטוח ששמעוני תכנן את זה אבל כשהגיע לתפקיד ,התברר לו שבגלל הזנחה רבת שנים וקומבינות של השלטון הקודם, מאות עסקים ללא רישיון ללא אישורי בניה ואפילו מבנים מסוכנים לציבור. כמו כן משטרת ישראל רצתה להגיע לארגוני פשע דרך רישוי העסקים בעיקר בגלל גל החיסולים. שמעוני, נכנס למלחמת חורמה שכללה הריסה ויד קשה. אין ספק שהוא הוסט על ידי משטרת ישראל אבל בסך הכול הוא עמד יפה במבחן המנהיגות הזה. קיבל קרדיט ומעמד של מי שנלחם בעבריינים. בהמשך השנה התמתנה המלחמה חלק מהעברות הוסדר וחלק אחר עדיין לא. משטרת ישראל לא הצליחה לנצל את רישוי העסקים למלחמה שלה.

טוב לעיר? בוודאי .אבל לא רק שהמשימה לא הושלמה לצערי נראה לי שהיא הוזנחה. זה נושא שצריך להיות מטופל למרות כול האי נעימות והחיכוכים הקשורים בו.

אני לא רוצה לגעת בנושא המלחמה, אבל רק אציין שאיתמר ועיריית אשקלון תפקדו היטב ואיתמר ניהל לדעתי נכון גם את מצב החרום וגם את מלחמות הפיצוי. יחד עם זאת נראה לי  שבשורה התחתונה לא נקבל הרבה ומה שנקבל יבלע בגרעון.

נראה שאיתמר החליט שפיתוחה של אשקלון קשור בהצלחתם של אנשי עסקים אשקלונים. זה לא מופרך לחלוטין אבל שמעוני, צריך לזכור שמה שמעניין אותם זה כיסם ורווחיהם והם לא יהססו לסכן אותך ואת שלטונך כדי להרוויח . אז ברור שזה לטובת אשקלון שיהיו בה מסעדות מועדונים, בתי מלון ומרכזי קניות. השאלה היא על חשבון מה? האם המיקום הוא לטובת העיר? והאם זה נעשה באופן חוקי? ואני מתכוון חוקי ולא באופן שבו עושים לחוק "ניתוח מעקפים".

לסיכום שמעוני מסיים שנה מוצלחת. הוא עשה ודי הרבה. בהשוואה לקודמו זה שינוי עמוק ומרענן. נכון שלא כול מה שעשה הוא באמת לטובת העיר וחלק מזה הוא תשלום "חובות" וחלק ממה שעשה לא ממש מביא תועלת. אבל מה לנו כי נלין אחרי 10 שנים אימפוטנטיות של מהצרי ווקנין זה שינוי משמעותי ודרוש.

אם יש לשמעוני מגרעת וגדולה היא שיכרון הכוח שאחז בו אם היבחרו. מעשים רבים ותמוהים של ניסיונות להשתקת ביקורת ולסתימת פיות. פעולות קטנוניות של נקמה במי שלא מסכים אתו כולל כתב תביעה על לשון הרע נגד הח"מ. פעולות של האדרה עצמית כמו תמונות שלו בגני ילדים ועוד. באימפריה הרומית מצביא שנחל ניצחון גדול זכה למסע ניצחון מפואר ברומא העיר. במהלך מסע הניצחון היה המצביא רוכב במרכבה מפוארת בקרב חיילים שבויים חיות אקזוטיות ואוצרות ביזה. מאחורי כתפו של המצביא הוצב עבד שכול הזמן לחש לאוזנו "אתה בן תמותה ". איתמר חייב מישהו כזה מאחורי כתפו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה