עדר הפרות של מחוז חלםהיו היה פעם עדר פרות שרעה באחו יפיפה. האחו גבל בים והיה יכול להיות מקום אידיאלי לפרות. אבל הפרות

היו היה פעם עדר פרות שרעה באחו יפיפה. האחו גבל בים והיה יכול להיות מקום אידיאלי לפרות. אבל הפרות המסכנות לא יכלו באמת ליהנות ממרעה כי היו ממש מוגבלות ובעל העדר מנע מהם את רוב מנעמי האחו. בעל העדר מכר את החלקים הטובים ביותר באחו  וגם העסיק רועים בתנאי רעב אבל שכנע אותם שעדיף להיות רועה ולא פרה. הפרות גם לא יכלו לרעות באחו כי שמרו את הדשא הירוק לעיניהם של המבקרים.

[caption id="attachment_1754" align="alignright" width="150" caption="רוני אליאב - גילה את עולם הרפתנות"]

[/caption]

יום אחד שמעו הפרות שעדרים של פרות בכול רחבי הארץ יוצאים להפגנות כדי לשפר את תנאי החיים של הפרים והפרות. לא ברור מי החליט אבל החלטה נפלה בעדר להפגין ולצאת לצעדת מחאה.

אחד הרועים שרצה בקרבתו של בעל העדר  מיהר וסיפר לו על כוונת העדר. חשב בעל העדר וחשב התייעץ עם מקורביו והבין שזה ממש לא טוב לו שהפרות יתחילו לדרוש הטבות וקרקעות ופרנסה ודשא ובכלל יתחילו לתפוס תחת.

בערב שבו החליטו הפרות לצאת להפגנה הופיע בעל העדר והתייצב בראש ההפגנה כאילו זה מקומו מאז ומעולם. הפרות התלחשו . היו פרות שאמרו שזו חוצפה מצדו של מי שהביא אותם למצב הזה להצטרף למחאה. אבל היו אחרות שטענו שזה דווקא טוב כי כך יהיה להם גיבוי וגם מימון וגם ישימו לב לטענותיהם. לא עזרו הטענות של המיעוט שאין משמעות לגיבוי מול מי שבעצמו הוא מושא המחאה. הפרות שאהבו להתחכך היו נורא גאות על שעומד בראשם אדם כול כך חשוב כמו בעל העדר.

וכך הלכו הפרות אחרי בעל העדר טיפסו גבעה ירדו לעמק והתקרבו אל הים.הפרות הלכו אחרי בעל העדר כי כך היו רגילות.מהר מאוד השתלט הטמטום הרגיל על הפרות ובצעידתם שכחו מה הייתה כוונתם המקורית. לבסוף הוליך בעל העדר את הפרות הגאות הישר לתוך מכלאה שם חיכה להם סוחרים שקנו אותם מי  לשחיטה מי להרבעה מי לחלב ומי לעורות. ואלו ששרדו נשארו כלואות במכלאה הרחק מהאחו.

בעל העדר מכר את הפרות. ועל מקום המרעה שלהם בנה מלון שאתו מכר כבית דירות. אבל בכול זאת היה עצוב כי עכשיו לא היה לו עדר והוא מאוד אהב להיות בעל עדר נערץ על ידי הפרות המטומטמות.

מוסר השכל: לא כול מי שעומד בראש ההפגנה באמת רוצה את טובתם של המפגינים

מוסר השכל שני: אם תמכור את העדר ואת האחו תישאר עם כסף אבל בלי עתיד

מוסר השכל שלישי: מי שיוצא להפגנה כדאי שיברר לאן היא הולכת ומה יהיו תוצאותיה

מוסר השכל רביעי: לא כדאי להיות בידיו של רועה מלשן ובעל עדר רודף בצע

מוסר השכל חמישי: לא כול בעל עדר ראוי שילכו אחריו

איזה מזל שכול זה רק באגדות

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה