בזמן מתקפת הטילים הרשת גועשת ומאשימה את תושבי הדרום - זה הזמן לתת חיבוק ולהביע חמלהבזמן שתושבי הדרום יושבים במרחבים המוגנים ושומעים כבר מספר שעות את קול ההפגזות וצבע האדום הרשת גועשת בשנאה וכעס כלפי הדרומים
אזרחים רבים מטיחים בהם שלא יתלוננו בפעם הבאה כשהם מותקפים על ידי חמאס. בין הטענות הקשות המופצות ברשת "אתם בחרתם ביבי אז תשבו בשקט ותסבלו " האמנם ?

המצב העגום שתושבי הדרום חיים בשנים האחרונות לא השתנה גם אם היה נבחר ראש ממשלה כזה או אחר, הפתרון עם השכנים מעבר לגבול, הוא מורכב לאין שיעור ויקח זמן לאחות את הקרע.

בזמן שחיילים עומדים בגבול ושומרים על אזרחי ישראל ימים כלילות בגבול למניעת חדירה, מפעילים את מערכות כיפת הברזל, מטוסים עושים דרכם הלוך חזור ותוקפים יעדים אסטרטגיים,  ועושים כל שביכולתם להגן על המדינה ואזרחיה, השנאה שוררת והיד קלה על המקלדת.

גולשים רבים בפייסבוק זועמים על תושבי הדרום בערים כמו באר שבע, אופקים, אשקלון, אשדוד ועוטף עזה ולועגים להם על כך שהצביעו לליכוד בראשות בנימין נתניהו, למרות שבמהלך הקדנציה שלו החמאס המשיך לשגר טילים לדרום וכותבים דברים קשים לתושבי הדרום . ההמון משמר בידול, הפרדה ומאבק, לצד חוויה רגשית מתמדת של פחד ואיום, קורבנות וקיפוח.

כתיבה שכזו היא הרצון לספק לעצמם תחושת ביטחון ולמלא את התאוות והמאוויים, ונקודת המיקוד הינה אנוכית ומרוכזת בעצמי לפרוק את הכעס . 

בזמן שכזה לא משנה מה בחרו תושבי הדרום בבחירות האחרנות לרשות הממשלה, תושבי הדרום הם חלק  ממדינת ישראל, יום שכזה מזמין את אזרחי ישראל להתאחד  להביע חמלה ולחבק את העם . 

אנחנו מנכיחים כאן את הפילוג הכעס והשנאה שהשכנים מעבר לגדר חווים במה אנחנו שונים מהם?

אנחנו אזרחי מדינת ישראל שגדלנו על ערכים של אחדות אהבת חינם , ערבות הדדית, סובלנות, נדיבות שנמצאים בשבוע של ימי זיכרון  שמזכיר לנו שנה אחר שנה מהאין באנו ומה עברנו, עם כל הצער בדבר אנחנו עדיין משמרים את השנאה והפילוג בתוכנו.

בזמנים שכאלה צריך לשים את הפוליטיקה בצד ולתת לבכירים להכיל את קשת השיקולים המורכבים ולהאמין שהם ימצאו פתרון עבור שני הצדדים.

אני מזמינה אתכם  לתת מילה טובה ולחזק את אלה שכרגע מחכים שתהיה רגיעה , אלה שמייחלים לצאת לרגע מפתח הדלת, ולנשום אוויר צח ושקט .

ביכולתנו להשתנות ולשנות, כולנו מרכיבים את החברה הישראלית כולנו עם אחד אז בואו נהפוך אותו  לעם מאוחד.

 depositephoto

 

 depositephoto

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה