ערכים לפני אג'נדה פוליטיתאנחנו נמצאים בצומת דרכים משמעותי מאוד כאן בישראל ובעולם כולו. המציאות סביבנו משקפת תהליכים תודעתיים וחברתיים אשר מעמידים אותנו בסכנה קיומית.

האנושות נמצאת בתהליך של ניוון תרבותי ואידאולוגי, המקצין מאוד מגמות חברתיות, כלכליות ופוליטיות המובילות לתרחישים מסוכנים.

סכנה זו נובעת מסדרי עדיפויות מעוותים שבהם אג׳נדה חזקה יותר מערכים והמטרה מקדשת את האמצעים.

מתוך כך נרמסים ערכי יסוד החיוניים לקיומה של חברה, שגשוגה והתפתחותה, ונוצר היפוך משמעויות שבו ההובלה נתונה בידיהם של כאלה אשר איבדו את המצפן הפנימי, ודורסים את כל העומד בדרכם.

ערכים, וחיבור למהות ומשמעות - הינם החמצן החיוני לחברה האנושית. בלעדיהם היא איננה יכולה להתקיים.

בעידן שבו המדיה שלטת והפרט עסוק באנוכיות בעצמו, קל לרמוס ערכים ולזלזל בהם, קל להעצים את העיסוק בטפל, להתרחק ממהות ומשמעות, לדרוס את החלש, ומתוך קהות חושים לעוות ולרמות, להתלהם, לרוקן מושגים מן המהות והמשמעות הטמונים בהם, ולהפוך את ה-אמת למילה ריקה מתוכן ונטולת חשיבות.

זוהי מציאות שבה לא מתקיימת חתירה אל האמת, אלא צריכה של מידע, מתוך בורות או עצלות, ללא כל אבחנה או אחריות. בכך מידע מסולף, חסר, מטעה ומגמתי מונצח כמדיה דיגיטלית המרחיקה עוד ועוד מן האמת.

רצפי המידע, יוצרים גירוי מנטאלי ועומס מחשבתי מתמיד, ההופך רבים מן האנשים לקהים, ממוסכים ובעלי שיקול דעת פגום.

מתוך כך נוצרות בקרב הציבור בחירות, מוטות ומנווטות באמצעות שליטה תודעתית, אשר יש בהן פגיעה בעצמי ובאחרים.

לצד זאת מתקיימות מגמות רבות, הערות למתרחש ומבקשות לשנות, לתמוך, לתקן ולהשפיע. אלו מגמות המביאות אקטיביזם, חשיפה של מידע לכלל, יצירת חלופות בכל תחומי החיים וחניכה של הציבור לשינוי תודעתי וחיבור לערכים.

הבחירות אינן מסתכמות בהליכה לקלפי ובפתק הצבעה, אלא באות לכדי ביטוי בחיי היומיום ובמוכנות לקחת אחריות על התחומים השונים המרכיבים את החיים שלנו, לזהות את המגמות שנועדו לאושש את החברה ולהחלים אותה מחולייה - ולתמוך בהן ברמה פרואקטיבית.

החיים שלנו מורכבים מאוסף בחירות שבאמצעותן אנו משרטטים ומעצבים את המציאות שלנו.

מערכת הבחירות בה אנו מצויים, מדגישה ביתר שאת את השאלות המהותיות במי ובמה אנו בוחרים? למי ולמה אנו מעבירים את העוצמה שלנו?

בואו נבחר להעדיף ערכים על פני אג׳נדה פוליטית.

בואו נבחר לתמוך במגמות אשר מבקשות לחבר, להעצים, לחנוך ולעודד יציאה מן הקהות והניוון לטובת אחריות אישית ואחריות קולקטיבית, אכפתיות וערבות הדדית.

בשלה העת להתעורר. לתגובות בדף הפייסבוק לחצו כאן

אנו מזמינים אתכם להשתתף בבחירות שאנו עורכים, ולבחור בערך *(מתוך הרשימה המופיעה כאן למטה)* אותו אתם רואים כערך המהותי ביותר בעבורכם לבחירות הנוכחיות, תוצאות הבחירות ישקפו את תמהיל הערכים המיטבי שאנו בוחרים לבחירות הנוכחיות ואנו נפרסם אותם באתר

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה