חדשנות עסקית היא חובה לעסקיםכולם מדברים על הובלה אך מעטים מאוד עושים ומבינים מה המשמעות שלה. התוצאה שכל כך הרבה עסקים נסגרים כל שנה. שיעורי ההצלחה הם 10% במקרה הטוב. 2018 כבר כאן חדשנות עסקית היא חובה ואם לא בחנתם את מצבכם עליכם למהר

גלית בן שמחון

חשיבה אסטרטגית, חדשנות עסקית, שינוי, הם תהליכים שלא יכול להפסק לעולם, שמצריכים מחויבות והתמדה ותשוקה למה שאנחנו עושים.

חברה שלא משתנה עם הזמן , מתחדשת, ורק פועלת מכוח האנרצייה, בלי השראה, היא חברה שלא תחזיק מעמד.  

זה מתחיל בזה שנגדיר לעצמינו מטרות ראויות, שגורמות לנו להתרגש ולקפוץ מהמיטה בבוקר, כל בוקר, כדי לממש אותן. כאלה שמממשות את הרצונות האמיתיים שלנו, לא את אלה שאנחנו צריכים או חושבים, אלא את אלה שאנחנו באמת רוצים ומתרגשים.

מפסיקים להתעסק בעבר, המראה האחורית של מה שהיה, איננה מענינת. מסתכלים על העתיד. אנחנו חיים בעולם של שינויים, כל כך רבים. כל יום ממציאים טכנולוגיה חדשה, כל יום קמים עסקים חדשניים יותר ורלבנטים יותר, צרכים של לקוחותינו משתנים. לא חשוב מה קרה לנו בעבר. אפשר היום להצליח. גם אם נכשלנו עד היום.

תהליך החדשנות והחשיבה האסטרטגית השיווקית והעסקית, משמעותו לייצר ערך מוסף, הייחודי לחברה ושאיננו בר תחליף ללקוחותיה. 

בחינת בנצ'מרק, של כל מה שקורה בקטגוריה בה פועל העסק, בארץ ובעולם, הנה בסיס ראשוני להשראה ולמידה.

ראיונות עומק עם מומחים בשוק ועם לקוחות, מחקרי שוק כמותיים ואיכותנים.

קבוצות מיקוד או מחקרים איכותניים, הם כלי חשוב ביותר למנהלים להבין לעומק את הצרכים הרגשיים והראצינלים של הלקוחות, בקהל המטרה של החברה.

מהי החברה האידיאלית בעיניהם? מה תפיסתם לגבי החברות מתחרות היום, מה החוזקים והחולשות של החברות המתחרות על תשומת ליבם ועל הארנק שלהם?. מהם הערכים שחשובים להם ביותר והם יזדהו עם חברות שפועלים על פיהם? מה יגרום להם להמליץ על החברה? יתוח המחקרים האיכותיים מוביל למחקרים כמותיים שמאמתים את תוצאות המחקר האיכותי, באופן סטטיסטי.

ניתוח מתחרים, חוזקים וחולשות- מתחרים ישירים ועקיפים שלנו.

ניתוח רגולציה משתנה.

ניתוח מגמות טכנולוגיות וחברתיות.

שיתוף ההנהלה/עובדים ומקבלי ההחלטות. הצגת ממצאים, ניתוח ובחינת האפשרויות, הכיוונים האפשריים, הטריטוריות הבלתי כבושות, שרלבנטיות לפעילות החברה, הפערים והמשמעויות הכספיות והארגוניות.

בחינה מחדש של הזהות של החברה, האם תואמת את המגמות שנבחנו.

בחינה של המבנה הארגוני וההון האנושי, הגדרות התפקיד, מוטיבציה של אנשים והתאמתם לתפקיד הנכון. מודלים של ההתקשרות איתם.

בדיקות כלכליות לכיווני פיתוח עסקי מומלצים.  

קבלת החלטות להשקעות- GO/NOGO

פיתוח מבנה ארגוני תומך

טיפול בהתנגדויות של מנהלים

בניית תוכנית עבודה מפורטת ליישום, עם משימות ברורות, בכל המחלקות, אחריות, יעדים ותוצאות רצויות. 

יצירת סביבת עבודה מרגשת ומתגמלת את העובדים והמנהלים.    

בסוף התהליך נמצא שהבידול והערכים המוספים יכולים לבוא לידי ביטוי בטרנספורמציה דיגיטלית של הארגון, בתהליכי תפעול ושרות לקוחות חוויתים יותר, במוצרים חדשים, במענה למגזרי לקוחות או פלחי שוק שעד היום לא פננו אליהם, בזהות ומיתוג רלבנטיים יותר או ברכישה של חברות ומיזוגים.

לסיכום, 2018 כבר כאן, חדשנות עסקית היא חובה ואם לא בחנתם את מצבכם עליכם למהר. אם לא תתחדשו, תפתיעו,  תתנו מענה טוב יותר לרצונות של לקוחותיכם,  לפני המתחרים, אם לא תשתפרו כל הזמן, תדאגו שהעובדים יהיו חלק מהשינוי,  מתחרים יעשו את זה לפניכם ויום אחד תתעוררו והלקוחות כבר לא איתכם.

אין ברירה, ברוב המקרים שפגשתי, אתם חייבים לקחת יועצים מנוסים, כדי לקצר לכם את הזמנים להצלחה ולזרז את הצמיחה והשינוי בתוך הארגון ומחוצה לו ותזכו גם לפריצת גבולות אישיים שלכם.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה