איך לאבטח אירוע גדול ?להלן מס' טיפים שיעזרו להפוך את האירוע שלכם או אירוע שאתם מארגנים עבור מאן דהוא לאירוע בטוח וחף מתקריות/תקלות בטחוניות שעלולות הן לסכן את האורחים בו והן לגרום עוגמת נפש רבה לכל הנוגעים בדבר

 יסודיות ודקדקנות בכל פרט באירוע

הכנת אירוע גדול היא משימה מורכבת, שיש להתכונן אליה מראש ברמה הלוגיסטית, ברמת אנשי המקצוע וכמובן בפן הביטחוני . אירועים מוצלחים הם כאלה שבהכנתם בוצעו כל הפעולות שנועדו לצפות תרחישים בלתי מתוכננים ולהשאיר את המינימום למזל. נושא חשוב מאד הוא שמירה על ביטחון האורחים, כמו גם שמירה על רכוש יקר וכן על החוגגים עצמם. יש מספר פרמטרים שצריך לתת עליהם דגש ממשי:

* איפה מתקיים האירוע - חשוב לבחון באם מדובר במקום סגור דוגמת אולם או בית פרטי, או שמא המקום הינו פתוח ובעל  פרצות ונקודות תורפה רבות. חשוב מאד לאבטח ביתר שאת את הכניסה הפיזית לאירוע על מנת לחסום כבר בהתחלה גורמים שאינם נחוצים/עוינים ולדאוג לגיבוי ממוקד אבטחה ראשי.

* כמות המשתתפים בו - אבטחת אירוע בעל משתתפים רבים היא משימה קשה וסבוכה אפילו לחברות אבטחה מיומנות. יש להיערך עם כמות מאבטחים מספקת שתעניק ביטחון מלא ותדע לתת מענה בזמן אמת לתרחישים מגוונים. כמות המאבטחים חייבת להיות בעלת מיומנות מיוחדת באבטחת אירועים גדולים, החל מנושא הבידוק הבטחוני ועד לנושאים מקצועיים יותר כגון קרב מגע ותפעול נשקים.

 

* סוג האירוע הספציפי - אופי הביצוע האבטחתי מותאם לסוג האירוע והסיכונים הנגזרים ממנו. יש לבחון לעיתים שיתוף פעולה עם המשטרה ועם הרשויות המקומיות האחראיות בכל הכרוך באירועי תרבות או מוזיקה שמערבים את האוכלוסייה המקומית. אין דין אבטחת אירוע מוזיקלי בחוף ים כדין אבטחת אירוע כגון חתונה, שכן מדובר במתחמים שונים, בכמויות שונות של אוכלוסייה ובאתגרים אחרים לחברות האבטחה.

 

* איסוף מודיעין מקדים - יש להתכונן לאיומים שאופייניים למקום, לסוג האירוע, לאופי המשתתפים בו ולילם, וכן למידע המשטרתי-מודיעיני שקיים.  יש לבצע הערכות מצב בכל שלב - החל משלבי התכנון המקדים, דרך שלבי האירוע המתנהל עצמו ועד לפינוי ופיזור האירוע.

 

חשוב מאד לציין כי לחברת השמירה/אבטחה המופקדת על האירוע צריך להיות תיק אבטחה מסודר ומוקד שאליו מתנקזות הפניות באשר לאבטחת האירוע.

 

כמו כן יש לוודא  קשר מטעם חברת השמירה עם המשטרה וכוחות הביטחון המקומיים והארציים, וליצור סינרגיה בין כל הגופים שאחראיים לתפקוד חלק ובטוח של מערכי הביצוע. לעיתים, מוכנות שכזו עושה את ההבדל בין אירוע מוצלח ובלתי נשכח לכישלון קולוסאלי שבצדו, חלילה, נפגעים בנפש.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה