מה הם קמינים אקולוגיים?קמינים הם דרך הסקה ישנה ומסורתית שעברה מדור לדור בתצורות השונות, והיום אפשר ליהנות ממנה בעזרת קמינים המעוצבים בצורה שמתאימה לימינו

 מה שעוד סיגלנו עצמנו עם הזמן הוא החומרים הרבים והמגוונים שבהם אנחנו משתמשים להזנת קמינים ופתרונות הסקה. המגוון הגדול כולל גם נפט, סולר, גז, וכמובן שפחמים ועצים כמו פעם. הקמין הכי מודרני שהשתלב בחיינו הוא כמובן קמין החשמל, אבל למי שמעוניין בחומרים של פעם יש לא מעט אפשרויות לשלב אותם בחייו. השאלה היחידה שנותרה היא שאלת החיסכון באנרגיה ושאלת ההתאמה לעידן שבו ממחזרים הכל או משתדלים כמה שפחות לפגוע בסביבה. כלומר, גם הסקה רצוי שתהיה אקולוגית ככל האפשר, ומתברר שזה בהחלט ניתן.

קמין אקולוגי ממחזר

קמינים אקולוגיים הם קמינים שעושים שימוש בחומרים ממוחזרים מסוימים כחומר הזנה להם, כך שהם גם פותרים את בעיית ההשלכה במאגרי פסול בכך ששורפים אותם, וגם משתדלים לעשות זאת עם חומרים שפולטים כמה שפחות גזים מסוכנים לסביבה. כזה הוא קמין פלט, קמין שיש לו שיטה מאוד מעניינת להזנה. חומרי פלט הם כדוריות-כופתיות קטנות שעשויות ממחזור תוצרי עץ, כמו נסורת ופסולת עץ של נגרים וכדומה. כל הפלט מיוצר בצורה כזאת שאפשר להזין בה את הקמינים ולמנוע השלכת הפסולת בסביבה. להבדיל מחומרים אחרים, הכופתיות נשארות טבעיות ללא תוספת חומרים נוספים וכימיקלים, ובכך מבטיחות שלא ישתחרר חומרים רעילים לסביבה גם מהקמינים.

יתרונות הקמין האקולוגי

כאשר משתמשים בחומר שהוא חסכוני גם מבחינת הניצולת שלו והמחיר, זה ידידותי לסביבה וגם לאדם מחיר שק של פלט שמספיק ליממה שלמה של הסקה זול במיוחד. הוא אינו משחרר גזים רעילים כמובן, וכל שיש לעשות זה לאוורר בדיוק כמו בהסקה בעזרת קמינים אחרים. יש לו וסת חום כמובן, ולכן אפשר לווסת את החום שלו ולשלוט גם בהזנה של הפלט עצמו. מלבד היות ידידותי לסביבה ה אגם בטיחותי יותר מתנורים אחרים כמו ספירלה, הוא מספק חום מהיר ורב בזמן קצר ובכך מצליח לחסוך בעלויות הרגילות של הסקה בבית גדול ומרובה חדרים.

כיצד להשתמש בקמינים אקולוגיים?

קמינים אקולוגיים, בדיוק כמו קמינים רגילים, מותקנים בדרך כלל בקלות, לא דורשים יורת מדי התעסקות בתחזוקה, מכיוון שהחומרים הנוחים להזנה מגיעים בצורה בטוחה וקלה לשימוש, להבדיל ממכלי גז וסולר שיש ללמוד להתעסק אתם ולתפעל אותם. התחזוקה השוטפת שלו קלה גם היא ואינה דורשת ניקיונות רבים מדי משום שהניצולת של כל הכופתיות די מקסימלית ואינה מותירה תוצרי בעירה רבים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה